شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عراق برای چهارمین ماه متوالی بزرگ ترین تامین کننده نفت هند شد
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۳۵

عراق برای چهارمین ماه متوالی بزرگ ترین تامین کننده نفت هند شد

عراق با افزایش ۳۱.۵ درصدی صادرات نفت به هند در ماه گذشته برای چهارمین ماه متوالی بزرگ ترین تامین کننده نفت هند شد.

هندی ها برای جایگزین کردن نفت ترش ایران به خرید نفت از عراق و روسیه روی آورده اند و صادرات نفت روسیه در ماه گذشته میلادی به هند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیش از ۳ برابر افزایش به ۱۴۸ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.

از سویی دیگر صادرات نفت عراق به هند در ماه جولای ۳۱.۵ درصد در مقایسه با ماه قبل از آن افزایش نشان می دهد؛ همچنین عراق برای چهارمین ماه متوالی عنوان بزرگ ترین تامین کننده نفت هند را به خود اختصاص داد.

به نقل از رویترز، مجموع صادرات نفت عراق به هند در ماه جولای به ۹۵۴ هزار بشکه در روز رسید و این رقم برای ماه قبل از آن ۷۲۵ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز است.

صادرات نفت عراق به هند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تقریبا ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد؛ ضمن اینکه روند صعودی صادرات نفت عراق به هند به دنبال کاهش صادارت ۳۱.۱ درصدی ونزوئلا در ماه جولای است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها