دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   سعودی ها امسال با رکود اقتصادی روبرو می شود؟
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۱

سعودی ها امسال با رکود اقتصادی روبرو می شود؟

کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که سعودی ها در سال جاری میلادی با رکود اقتصادی روبرو می شوند.

به نقل از پایگاه خبری سی ان بی سی، کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که عربستان سعودی در سال جاری میلادی برای اولین بار بعد از سال ۱۹۹۹ میلادی با رکود اقتصادی روبرو می شود.  

تحلیل های اقتصادی بیانگر آن است که رشد بخش نفتی عربستان با در پیش گرفتن اقدامات ریاضتی با روند نزولی به کار خود ادامه خواهد داد.  

پیش بینی می شود که رشد اقتصادی عربستان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲ دهم درصد کاهش پیدا کند؛  در سال ۲۰۱۶ میلادی رشد اقتصادی سعودی ها فقط ۸ دهم درصد گزارش شده است.  

چندی پیش «ملک سلمان» پادشاه عربستان اعلام کرده بود که اقتصاد این کشور قدرت کافی برای مقابله با چالش های مالی و اقتصادی موجود را برخوردار است.  

علیرغم این اظهارنظر نگرانی ها از روند رشد اقتصادی این کشور جدی است و در ماه مارس و آوریل سال جاری میلادی، میزان اعطای وام بانکی به بخش خصوصی برای اولین بار در ۱۱ سال اخیر کاهش یافت.  

صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی عربستان را در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴ دهم درصد برآورد کرده است؛ ضمن اینکه عربستان یکی از پرخرج ترین دولت های جهان محسوب می شود.  

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب