شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عرضه سهام اولیه آرامکو در سال آینده، بزرگترین عرضه سهام اولیه جهان
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۲

عرضه سهام اولیه آرامکو در سال آینده، بزرگترین عرضه سهام اولیه جهان

عرضه سهام اولیه آرامکو در سال آینده، اختمالا بزرگترین عرضه سهام اولیه جهان خواهد بود که چینی ها خریداری می کنند.

به نقل از وال استریت ژورنال، عربستان سعودی ممکن است بخشی از نفت خام مورد نیاز این پالایشگاه که در استان یونان قر ار دارد، را تامین کند و همچنین برخی از دارایی‌های خرده‌فروشی پتروچاینا را خریداری کند.

آرامکو و پتروچاینا سال‌هاست درباره برنامه‌هایی مذاکره می‌کنند که تحت آن، عربستان سعودی در قبال سهمی در پالایشگاه پتروچاینا، برای این پالایشگاه، نفت فراهم می‌کند.

آرامکو در سال ۲۰۱۱ اعلام کرده بود تفاهم‌نامه‌ای برای فراهم کردن ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام عربی از طریق یک قرارداد بلندمدت برای پالایشگاه پتروچاینا در یونان که در آن زمان در مرحله برنامه‌ریزی بود، امضا کرده است.

چین برای نفت عربستان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و اوایل امسال شاه سلمان به این کشور سفر کرد که تا صادرات آینده را تحت قراردادهای بلندمدت انجام می‌گیرد، تضمین کند.

این دو کشور در جریان دیدار شاه سلمان قراردادهای مقدماتی را امضا کردند که در صورت نهایی شدن ۶۵ میلیارد دلار ارزش خواهند داشت.

ژانگ مینگ، معاون وزیر امور خارجه چین اظهار کرد، شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین و شاه سلمان مجموعا ۱۴ توافق همکاری شامل یک تفاهم‌نامه برای ۳۵ پروژه مربوط به ظرفیت تولید و همکاری سرمایه‌گذاری امضا کردند. در میان صنایعی که این توافق نامه‌ها پوشش داده‌اند تولید نفت، پتروشیمی و حتی فضا دیده می‌شود.

عربستان سعودی همچنین تلاش می‌کند روابط سرمایه‌گذاری بیشتری با چین داشته باشد و به نقل از وال استریت ژورنال، سعودی‌ها امیدوارند شرکت‌ها و موسسات سرمایه‌گذاری چینی سهم بزرگی از عرضه سهام اولیه آرامکو در سال آینده که احتمالا بزرگترین عرضه سهام اولیه جهان خواهد بود را خریداری کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها