دوشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   عزم جدی حاکمیت برای مبارزه با فساد
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ , ساعت ۹:۰۴

عزم جدی حاکمیت برای مبارزه با فساد

محمدرضا توکلی‌‍‌زاده در گفتگو با خبرنگار عنوان کرد: ما یکی از مهم ترین برنامه‌هایی که دولت و حاکمیت به طور جدی باید در سال جاری در حوزه اقتصادی درنظر بگیرند، مبارزه با فساد است.

وی تاکید کرد: رشد اقتصادی نیازمند وجود امید و آرامش در جامعه است و برای رواج امید و آرامش باید به بحث روانی جامعه بپردازیم؛ مادامی که مردم ببینند با فساد مقابله می‌شود، امید به آینده و حس تعلق به جامعه در آنها وجود دارد و این حس در درازمدت به نفع توسعه اقتصاد کشور خواهد بود.

توکلی‌زاده یکی از عوامل موثر در ایجاد رونق تولید را وضعیت اقتصادی کل جامعه دانست و گفت: به طور حتم برای ایجاد رونق تولید، باید عوامل تسهیل گر و مشوقانه وجود داشته باشد؛ با مطلوب بودن وضعیت اقتصادی کل جامعه، فروش محصولات تولید شده هم بهتر محقق می شود و این وضعیت متاثر از سیستم بانکی کشور، ارزش پول ملی، اشتغال، توان خرید و… است.

توکلی در ادامه به بیان مهم ترین تقاضای فعالان اقتصادی از بخش دولتی پرداخت و تصریح کرد: دولت دارای یک وظیفه ذاتی است و آن، فراهم کردن زمینه فعالیت در جامعه می باشد تا فعال اقتصادی بتواند برنامه های خود را عملیاتی سازد و به نتیجه برساند. توقع ما از دولت این است که به وظیفه ذاتی خود به درستی عمل کند و اجازه دهد بخش خصوصی هم کارش را انجام دهد زیرا مردم به خوبی بلدند راه خود را پیدا کنند و از بخش دولتی جز فراهم کردن زمینه فعالیت ها و تسهیل‌گری توقعی ندارند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

این بخشنامه از تاریخ 13 خرداد 98 بمدت 3ماه لازم الاجرا است. طبق این بخشنامه کلیه جرایم تا 29 اسفند 98 مشمول این بخشودگی خواهد بود. همچنین اخذ تاییدیه ستاد تسهیل و کارگروه های استانی علاوه بر دیگر دلایل ابرازی جهت...
با امضای تفاهم نامه ای بین کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان و خانواده گردشگری لطیفی، جاذبه های گردشگری کرمان به مردم استان های مختلف کشور معرفی می شوند. این خانواده با خودروی گردشگری خود ضمن سفر به نقاط...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها