پربازدید های پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

پنجشنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   عزم جدی حاکمیت برای مبارزه با فساد
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ , ساعت ۹:۰۴

عزم جدی حاکمیت برای مبارزه با فساد

محمدرضا توکلی‌‍‌زاده در گفتگو با خبرنگار عنوان کرد: ما یکی از مهم ترین برنامه‌هایی که دولت و حاکمیت به طور جدی باید در سال جاری در حوزه اقتصادی درنظر بگیرند، مبارزه با فساد است.

وی تاکید کرد: رشد اقتصادی نیازمند وجود امید و آرامش در جامعه است و برای رواج امید و آرامش باید به بحث روانی جامعه بپردازیم؛ مادامی که مردم ببینند با فساد مقابله می‌شود، امید به آینده و حس تعلق به جامعه در آنها وجود دارد و این حس در درازمدت به نفع توسعه اقتصاد کشور خواهد بود.

توکلی‌زاده یکی از عوامل موثر در ایجاد رونق تولید را وضعیت اقتصادی کل جامعه دانست و گفت: به طور حتم برای ایجاد رونق تولید، باید عوامل تسهیل گر و مشوقانه وجود داشته باشد؛ با مطلوب بودن وضعیت اقتصادی کل جامعه، فروش محصولات تولید شده هم بهتر محقق می شود و این وضعیت متاثر از سیستم بانکی کشور، ارزش پول ملی، اشتغال، توان خرید و… است.

توکلی در ادامه به بیان مهم ترین تقاضای فعالان اقتصادی از بخش دولتی پرداخت و تصریح کرد: دولت دارای یک وظیفه ذاتی است و آن، فراهم کردن زمینه فعالیت در جامعه می باشد تا فعال اقتصادی بتواند برنامه های خود را عملیاتی سازد و به نتیجه برساند. توقع ما از دولت این است که به وظیفه ذاتی خود به درستی عمل کند و اجازه دهد بخش خصوصی هم کارش را انجام دهد زیرا مردم به خوبی بلدند راه خود را پیدا کنند و از بخش دولتی جز فراهم کردن زمینه فعالیت ها و تسهیل‌گری توقعی ندارند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

راهنمای طراحی و اجرای بام هاي سبز جهت دانلود کلیک...
مالیات ده درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاهها که با حفظ رابطه استخدامی به صورت مامور در مراکز آموزشی-درمانی مشغول به کار هستند. دستورالعمل سازمان امور مالیاتی درخصوص چگونگی محاسبه و تعلق مالیات به وجوه پرداختی توسط مراکز آموزشی - درمانی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها