سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   علاقمندی گردشگران اتریشی به افزایش پروازها به ایران
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۱

علاقمندی گردشگران اتریشی به افزایش پروازها به ایران

معاون سازمان هواپیمایی اتریش، از علاقمندی گردشگران این کشور به افزایش پروازهای مستقیم از وین به شیراز علاوه بر تهران واصفهان خبر داد.

به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، فردریش اشتیفت، سفیر اتریش در ایران همراه با معاون سازمان هواپیمایی این کشور و مدیر انجمن فرهنگی اتریش با مدیران هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری دیدار و گفت وگو کرد.

هیئت اتریشی و مقامات سازمان هواپیمایی کشوری در این دیدار بر اهمیت روابط حمل و نقل هوایی بین دو کشور تأکید کردند و زمینه های توسعه بیشتر این روابط را مورد بررسی قرار دادند.

سفیر اتریش در ایران با ابراز خوشنودی نسبت به این که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حتی در شرایط دشوار، پروازهای خود به مقصد وین را قطع نکرد، گفت: اعتقاد دارم یکی از مولفه های اصلی برای داشتن روابط خوب میان دو کشور، ارتباطات پروازی میان آنها است؛ بر همین اساس در ۲ سال و نیم گذشته تقریباً همواره شاهد سفر هیئت های اقتصادی و گردشگری از اتریش به ایران بوده ایم.

سفیر اتریش با اشاره به تأثیرگذاری روابط حمل و نقل هوایی دو کشور به سایر روابط سیاسی ـ اقتصادی آنها، اظهار داشت: اتریش نسبت به افزایش فرکانس پروازی بین دو کشور خوشبین است؛ چراکه فعالان اقتصادی و گردشگران بیشتری میان ایران و اتریش رفت و آمد خواهند داشت.

معاون بین الملل سازمان هواپیمایی اتریش نیز در ادامه این نشست با تشکر از سازمان هواپیمایی کشوری ایران برای فراهم کردن چارچوب قانونی توسعه پروازها در طول مذاکرات انجام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی، به ارائه توضیحاتی درباره تحولات ساختاری در حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا و برخی مشکلاتی که اخیرا برای بعضی از شرکت های اروپایی پیش آمده، پرداخت و برای توسعه شبکه پروازی علاوه بر تهران و اصفهان خواستار پرواز به شهر شیراز شد.

مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری نیز با ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت حمل و نقل هوایی کشورمان و توسعه فضاهای ایجاد شده پس از توافق برجام که باعث افزایش پروازهای بین المللی ایران از جمله در مسیر اروپا شده است، خواستار همکاری گسترده تر هواپیمایی اتریش و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: معرفی هرچه بیشتر جاذبه های گردشگری ایران توسط طرف مقابل در کشور اتریش باعث ترغیب سفر به ایران خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد ارائه شده طرف اتریشی برای برقراری پرواز به شیراز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان ، با نگاهی به عملکرد دوساله امین ابراهیمی در فولاد اکسین خوزستان بخشی از این دستاوردها به شرح زیر است: 1- شرکت فولاد اکسین خوزستان طی سالهای تاسیس خود یعنی از سال...
به نقل از ایرنا، علیرضا قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال برای پنج طرح در حال اجرای این شرکت در بخش فاضلاب هزینه شده و برای تکمیل کل...

مطالب مرتبط با برچسب

محمدحسن کرمانی درباره فروش بلیت های غیر واقعی برای پروازهایی که وجود خارجی ندارند از سوی برخی آژانس های مسافرتی اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که داریم این است که تعداد زیادی از دفاتر فروش بلیت پروازهای...
وزیر امور خارجه گفت: در پی هشدار به هواپیمای سعودی که از محدوده مسیرهای هوایی کشور عبور کرده بود، این هواپیما به عربستان بازگشت. به نقل از مهر، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت هواپیمای سعودی...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها