دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   علت اصلی خاموشی های اخیر در کشور چه بود؟
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۷

علت اصلی خاموشی های اخیر در کشور چه بود؟

نائب رئیس هیات مدیره سندیکای برق ایرانعلت اصلی خاموشی های اخیر در کشور را نبود شبکه توزیع و انتقال برق عنوان کرد.

علی بخشی با بیان اینکه با توجه به رشد اقتصادی و جمعیتی هر ساله شاهد افزایش تقاضای برای برق هستیم، گفت: چنین رشد تقاضایی طبیعی است و در همه کشورها برای مدیریت آن پیش بینی های لازم انجام می شود. در صورتی که تمهیدات لازم برای چنین شرایطی اندیشیده نشود، به اجبار با برقراری خاموشی اقدام به مدیریت وضع موجود می کنند.

او  با تاکید بر اینکه در حوزه تولید برق در نیروگاه های سطح کشور مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: عمده مشکلات برقی کشور در بخش شبکه است. بخش دیگری از مشکلات این صنعت و خاموشی های اخیر در کشور به دلیل مشکلات موجود در حوزه انتقال و توزیع برق است که طی سال های اخیر سرمایه گذاری مناسب و کافی با توجه به میزان رشد تقاضا طی حدود ۷ ساله در این بخش نداشته ایم.

به گفته این فعال بخش خصوصی در صنعت برق در برخی از نقاط کشور شاهد برق حبس شده هستیم که به دلیل نبود شبکه توزیع و انتقال نمی توانیم این برق را از بخش های کم تقاضا به قسمت های پر تقاضا انتقال دهیم.

بخشی میزان پِرت برق در شبکه توزیع را  بالغ بر۱۰ درصد عنوان کرد و افزود: شبکه توزیع برق در سه حالت نیازمند تغییر است؛ نخست، توسعه شبکه انتقال و توزیع که نیازمند سرمایه گذاری است، نگهداری شبکه؛ که تا حدودی بودجه مناسبی به این بخش تخصیص داده شده و نوسازی شبکه انتقال و توزیع برق که متاسفانه سرمایه گذاری مناسبی در این زمنیه انجام نشده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب