یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی, سینما, فرهنگ و هنر, مدیران برتر  »   علیرضا داودنژاد: تضعیف جشنواره فیلم فجر، جوسازی علیه سینماست
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۳۱

علیرضا داودنژاد: تضعیف جشنواره فیلم فجر، جوسازی علیه سینماست

علیرضا داودنژاد، کارگردان فیلم سینمایی «فراری» گفت: حاشیه های به وجود آمده برای سی وپنجمین جشنواره فیلم فجر، جوسازی و تضعیف سینمای ایران است.

 

 

کارگردان فیلم سینمایی «فراری» گفت: حاشیه های به  وجود آمده برای سی وپنجمین جشنواره فیلم فجر، جوسازی و تضعیف سینمای ایران است.
علیرضا داوودنژاددر گفتگویی با بیان این مطلب افزود: هر سال طی برگزاری جشنواره فیلم فجر که مهمترین رویداد سینمایی، هنری و فرهنگی کشور است، حاشیه هایی در مورد انتخاب هیات داوران و سایر مسایل پدید می آید.
وی اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر امسال نیز از این حاشیه ها مستثنی نبود و با طرح موضوع هیات داوری، جشنواره را زیر سوال بردند.
داوودنژاد تصریح کرد: این حاشیه سازی ها بهانه ای بود تا سینمای ایران را ضعیف جلوه دهند و در واقع جوسازی علیه سینمای ایران است.
کارگردان فیلم سینمایی «فراری» با بیان اینکه نقاط ضعف در هر جشنواره ای وجود دارد و نباید دست مایه حاشیه سازی شود، ادامه داد: دست اندرکاران و اهالی هنر و سینما باید کمک کنند تا نقاط ضعف جشنواره مهمی مانند فیلم فجر رفع شود و به جوسازی در مورد این رویداد نپردازند.
داوودنژاد، همچنین روند برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را خوب ارزیابی کرد و گفت: نحوه برگزاری جشنواره از زمان افتتاحیه تا اختتامیه (۹ تا ۲۱ بهمن) خوب بود و دست اندرکاران و عوامل اجرایی آن زحمت بسیاری کشیدند.
کارگردان فیلم سینمایی «کلاس هنرپیشگی» اظهار امیدواری کرد که در جشنواره فیلم فجر سال‌ آینده نگاه مثبت تری به روند برگزاری، هیات داوران و سایر عوامل که امسال دچار حاشیه سازی شدند، صورت گیرد.

وی، ضمن انتقاد از رسانه ملی گفت: چرا رسانه ملی به جای اینکه برای جوانان شور و شعف ایجاد کند و تشویقشان کند، مدام سعی در ایجاد حاشیه دارد؟ وقتی صدا وسیما مدام فیلم های هالیوودی تبلیغ و پخش می‌کند، خب معلوم است که برنامه ای (هفت) برای سینما می گذارد که مدام درحال تخریب سینما است و به توهین و حاشیه سازی می پردازد. امیدوارم که تدبیری اندیشیده شود و دیگر شاهد اینگونه برنامه ها نباشیم.»

 

به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , سینما  , فرهنگ و هنر  , مدیران برتر

حسین موسوی ،در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات...
علی چاغروند گفت:مناطق آزاد در حال حاضر متهم به ناکارآمدی و ناکامی در دستیابی به اهداف از جمله اهداف صادراتی و توسعه‌ای هستند. این در حالی است که متولیان این مناطق از نسل چهارم مناطق آزاد و پیشروی در این...

مطالب مرتبط با برچسب