سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۲۱

عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود

مدیرعامل شرکت آب نیرو از پایان حفاری بلندترین تونل انتقال آب در کشور خبر داد.

به نقل از ایسنا، سید محمدرضا رضازاده در مراسم افتتاح نیروگاه رودبار اظهار کرد: امسال عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود.

وی با اشاره به سد رودبار تصریح کرد: این پروژه با همکاری یک شرکت چینی و با استفاده از خط اعتباری بین دو کشور اجرا شد و برای ساخت این نیروگاه دو سند اعتباری گشایش یافت.

مدیرعامل شرکت آب نیرو خاطرنشان کرد: یکی از این سندها ۲۸۰ میلیون یورو و دیگری ۹۵ میلیون یورو بوده است و براساس جدولی که به تصویب شورای اقتصاد رسیده باید اقساط این سندهای اعتباری را بازپرداخت کنیم.

رضازاده اظهار کرد: در طول دوره بهره ‎برداری باید هشت قسط را پرداخت می کردیم که تاکنون هفت قسط پرداخت شده است و در زمان بهره برداری نیز باید ۴قسط را پرداخت می‏‎کردیم که این اقساط سر رسید شده اند که هر کدام مبلغ ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیارد است و هنوز نتوانستیم پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه باید سیاست گذاری شود که درآمد برق صرف بازپرداخت اقساط شود، گفت: همچنین طرح تلمبه ذخیره‌ای سد رودبار هم که وزارت نیرو اعلام نیاز کرده و این پروژه به صورت جدی در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب نیرو افزود: علی رغم شرایط سخت مالی سال گذشته ما پایان حفاری بلندترین تونل انتقال آب به طول ۴۹ کیلومتر را در کشور جشن گرفتیم و این نتیجه همت بلند نیروهای مومن و متخصص کشور است.

رضازاده از آبگیری سد و نیروگاه سرد دشت در روزهای آینده خبر داد و گفت: طی روزهای آینده شروع رسمی آن را انجام خواهیم داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها