جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۲۱

عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود

مدیرعامل شرکت آب نیرو از پایان حفاری بلندترین تونل انتقال آب در کشور خبر داد.

به نقل از ایسنا، سید محمدرضا رضازاده در مراسم افتتاح نیروگاه رودبار اظهار کرد: امسال عملیات اجرایی سد بختیاری در لرستان آغاز می‎شود.

وی با اشاره به سد رودبار تصریح کرد: این پروژه با همکاری یک شرکت چینی و با استفاده از خط اعتباری بین دو کشور اجرا شد و برای ساخت این نیروگاه دو سند اعتباری گشایش یافت.

مدیرعامل شرکت آب نیرو خاطرنشان کرد: یکی از این سندها ۲۸۰ میلیون یورو و دیگری ۹۵ میلیون یورو بوده است و براساس جدولی که به تصویب شورای اقتصاد رسیده باید اقساط این سندهای اعتباری را بازپرداخت کنیم.

رضازاده اظهار کرد: در طول دوره بهره ‎برداری باید هشت قسط را پرداخت می کردیم که تاکنون هفت قسط پرداخت شده است و در زمان بهره برداری نیز باید ۴قسط را پرداخت می‏‎کردیم که این اقساط سر رسید شده اند که هر کدام مبلغ ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیارد است و هنوز نتوانستیم پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه باید سیاست گذاری شود که درآمد برق صرف بازپرداخت اقساط شود، گفت: همچنین طرح تلمبه ذخیره‌ای سد رودبار هم که وزارت نیرو اعلام نیاز کرده و این پروژه به صورت جدی در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب نیرو افزود: علی رغم شرایط سخت مالی سال گذشته ما پایان حفاری بلندترین تونل انتقال آب به طول ۴۹ کیلومتر را در کشور جشن گرفتیم و این نتیجه همت بلند نیروهای مومن و متخصص کشور است.

رضازاده از آبگیری سد و نیروگاه سرد دشت در روزهای آینده خبر داد و گفت: طی روزهای آینده شروع رسمی آن را انجام خواهیم داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه ایجاد ١٠٠ هزار شغل از طریق سازمان صنایع کوچک را از جمله...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها