چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   عملیات اجرایی فاز اول شبکه آبیاری سبلان در مشگین شهر/ مناقصه تأمین برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۰۹

علیرضا معتمدی، نماینده مجری طرح شبکه آبیاری سبلان ،

عملیات اجرایی فاز اول شبکه آبیاری سبلان در مشگین شهر/ مناقصه تأمین برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ.

علیرضا معتمدی گفت، با توجه به اتمام عملیات اجرایی ناحیه عمرانی دوم، تأمین برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ این ناحیه اخذ گردیده و مناقصه تأمین برق آن در حال برگزاری می باشد.

علیرضا معتمدی گفت،فاز اول طرح شبکه آبیاری سبلان با هدف تامین آب کشاورزی ۱۱ روستا از توابع شهرستان مشگین شهر، شامل ۱۹۲۰ هکتار اراضی باغی و ۱۲۸۰ هکتار اراضی زراعی  در بخش های  مختلف اجرا شده و امید است در زمان مقرر هم تکمیل شود.

وی افزود: علاوه بر عملیات اجرایی شبکه های اصلی ، ایستگاههای پمپاژ و تأسیسات وابسته فاز اول طرح، عملیات اجرایی اصلاح و تکمیل شبکه فرعی نیز در حال انجام می باشد و با توجه به اتمام عملیات اجرایی ناحیه عمرانی دوم، تأمین برق مورد نیاز ایستگاه پمپاژ این ناحیه اخذ گردیده و مناقصه تأمین برق آن در حال برگزاری می باشد.

معتمدی گفت: با تأمین برق مورد نیاز ، بهره برداری از این ناحیه آغاز خواهد شد و حدود ۲۱۰ هکتار از اراضی پایاب سد سبلان، از سیستم مدرن آبیاری بهره مند خواهد شد.

سد سبلان در شمال شرقی مشگین‌شهر بر روی رودخانه قره‌سو قرار گرفته است. این سد نقش بسیار مهمی را در تامین آب اراضی اطراف ایفا می‌کند.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب