چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   مسکن و عمران  »   واگذاری زمینهای مرغوب و دارای محدودیت در شهرکهای صنعتی ماشین سازی در جاده مشهد – قوچان به شرکتهای دانش بنیان بدون شرکت کردن در مزایده
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۲۲

مشهد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از اختصاص مزایای ویژه برای استقرار واحدهای دانش‌بنیان در شهرکهای صنعتی و واگذاری زمین به آنها با قیمت مناسب خبر داد.

واگذاری زمینهای مرغوب و دارای محدودیت در شهرکهای صنعتی ماشین سازی در جاده مشهد – قوچان به شرکتهای دانش بنیان بدون شرکت کردن در مزایده

علی رسولیان : براساس این مصوبه، اولویت واگذاری زمینهای مرغوب و دارای محدودیت در شهرکهای صنعتی با شرکتهای دانش بنیان خواهد بود تا دیگر صاحبان این شرکتها مجبور به شرکت در مزایده برای دریافت زمین نباشند.

علی رسولیان، در حاشیه بازدید از ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی ماشین سازی در جاده مشهد – قوچان به خبرنگار ایرنا گفت: در اواخر سال گذشته هیات مدیره شهرکهای صنعتی ایران مصوبه ای را پیرامون حمایت از واحدهای دانش بنیان گذراند که در سال جاری به اجرا درمی آید.

وی افزود: براساس این مصوبه، اولویت واگذاری زمینهای مرغوب و دارای محدودیت در شهرکهای صنعتی با شرکتهای دانش بنیان خواهد بود تا دیگر صاحبان این شرکتها مجبور به شرکت در مزایده برای دریافت زمین نباشند.

وی بیان کرد: همچنین براساس این مصوبه، اراضی شهرکهای صنعتی ایران به قیمت کارشناسی شده به صاحبان شرکتهای دانش بنیان واگذار می‌شود و آنان از تقسیط درازمدت در پرداخت حق انتفاع زمین دریافتی در شهرکهای صنعتی نیز برخوردار خواهند شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورتی که صاحبان شرکتهای دانش بنیان بتوانند واحد تولیدی خود را در زمین دریافت شده از شهرکهای صنعتی، در موعد مقرر یا زودتر از آن به بهره برداری برسانند، از تخفیف ۱۰ درصدی در پرداخت حق انتفاع زمین نیز بهره مند می‌شوند.

رسولیان اظهار امیدواری کرد در تعاملی که سازمان صنایع کوچک با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۹ داشته است، تسهیلات مالی ویژه برای واحدهای دانش بنیان از محل صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته شود و سازمان صنایع کوچک نیز بتواند در واگذاری زمین و تکمیل زیرساختها و تقویت تولید داخلی بویژه تولید دانش بنیان مشارکت مناسبی داشته باشد.

وی تولیدات ۲ واحد دانش بنیان “اسوه آسیا” و “توسکات” را، که در زمینه تولید برق و ترانسفورمانور و سوئیچگرهای گازی فعالیت دارند، مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی با اشتغالزایی برای بیش از ۶ هزار نفر در ۱۶۰ هکتار زمین شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های نوین خراسان مستقر شده‌اند که ۱۵ واحد آن دانش بنیان هستند.

مطالب مرتبط با موضوع مسکن و عمران

به نقل از ایلنا، به گفته این مسئول، پروژه یاد شده شامل ۶ کیلومتر مسیر، ۳۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی وتثبیت بستر با مبلغ قرارداد ۱۹ میلیارد تومان است. وی اضافه کرد: پروژه‌ بعدی که در قالب یک پکیج کامل زیرساختی شهر...
به نقل از ایرنا، "حسن زارعی" گفت: احداث این پل مطالبه مردم بود و در این راستا طرح مطالعه احداث پل غیرهمسطح نسیم شهر به مدت ۲ سال انجام شد. وی افزود: این پل تسهیل کننده تردد وسایل نقلیه از نسیم...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها