شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عوامل بی ثباتی فضای کسب و کار در کشور
۲۶ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۶

عوامل بی ثباتی فضای کسب و کار در کشور

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین عامل بروز چالش فضای کسب و کار در کشور، نوسان شدید در قیمت ها، بی ثبلاتی در قوانین و رویه ها و همچنین اخذ تصمیمات خلق الساعه دستگاه های متولی است.

هادی قوامی در حاشیه «ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار» و در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: به طور مثال در بخش خودرو قیمت ها تغییر کرده و باید براساس قیمت تمام شده کالا ارائه شود که متاسفانه شرایط برای کالاها رقابتی نشده و با توجه به بالا بودن دیوار تعرفه و از سویی هزینه های سربار فراوان در کارخانه ها (که در بهای تمام شده کالا موثر هستند) کالا به خصوص خودرو گران به دست مصرف کننده می رسد و این مسائل مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده است.

قوامی پیرامون اقدامات انجام شده در مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار، با بیان اینکه با گذشت سالها از تصویب این قانون تاکنون یک پنجم آن اجرایی شده است، افزود: متاسفانه بی‌ثبات کردن شرایط اقتصادی فضای کسب و کار را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای بهتر قانون بهبود فضای کسب و کار یک سری گزارش‌های نظارتی تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت و به دستگاه نظارتی ارسال شده است تا آن ها نیز پیگیری کنند که چرا دولت اهتمام جدی در اجرای ۵۹ ماده این قانون را نداشته است؟

وی تصریح کرد : بخشی از عدم اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب وکار مربوط به نبود ضمانت اجرایی مربوط می شود که مجلس آمادگی دارد این مانع را رفع و شرایط فضای کسب و کار را اصلاح کند.

 

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

هادی قوامی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد: کارآفرین کسی است که بازارهای جدید پیدا می‌کند، محصول و سازمان صنعتی خود را به روزرسانی می نماید. اگر کارآفرین را به شکل...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها