دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   عوامل بی ثباتی فضای کسب و کار در کشور
۲۶ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۶

عوامل بی ثباتی فضای کسب و کار در کشور

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین عامل بروز چالش فضای کسب و کار در کشور، نوسان شدید در قیمت ها، بی ثبلاتی در قوانین و رویه ها و همچنین اخذ تصمیمات خلق الساعه دستگاه های متولی است.

هادی قوامی در حاشیه «ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار» و در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: به طور مثال در بخش خودرو قیمت ها تغییر کرده و باید براساس قیمت تمام شده کالا ارائه شود که متاسفانه شرایط برای کالاها رقابتی نشده و با توجه به بالا بودن دیوار تعرفه و از سویی هزینه های سربار فراوان در کارخانه ها (که در بهای تمام شده کالا موثر هستند) کالا به خصوص خودرو گران به دست مصرف کننده می رسد و این مسائل مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده است.

قوامی پیرامون اقدامات انجام شده در مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار، با بیان اینکه با گذشت سالها از تصویب این قانون تاکنون یک پنجم آن اجرایی شده است، افزود: متاسفانه بی‌ثبات کردن شرایط اقتصادی فضای کسب و کار را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای بهتر قانون بهبود فضای کسب و کار یک سری گزارش‌های نظارتی تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت و به دستگاه نظارتی ارسال شده است تا آن ها نیز پیگیری کنند که چرا دولت اهتمام جدی در اجرای ۵۹ ماده این قانون را نداشته است؟

وی تصریح کرد : بخشی از عدم اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب وکار مربوط به نبود ضمانت اجرایی مربوط می شود که مجلس آمادگی دارد این مانع را رفع و شرایط فضای کسب و کار را اصلاح کند.

 

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
به نقل از ایرنا، نشست کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۳۸ بنای تاریخی و فرهنگی، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران صندوق توسعه و احیاء برگزار شد...

مطالب مرتبط با برچسب

هادی قوامی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد: کارآفرین کسی است که بازارهای جدید پیدا می‌کند، محصول و سازمان صنعتی خود را به روزرسانی می نماید. اگر کارآفرین را به شکل...