جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   فاز 12 پارس جنوبی به بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور تبدیل شد
۱۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۴

فاز ۱۲ پارس جنوبی به بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور تبدیل شد

محمد مهدی هاشمی (سرپرست فاز ۱۲ پارس جنوبی) اعلام کرد: سال گذشته نزدیک به ۲۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از فاز ۱۲ پارس جنوبی به شبکه سراسری تزریق شده است . همچنین ، گفت: در سال ۹۵ فاز ۱۲ موفق به برداشت ۱۹ میلیارد و ۸۶۵ میلیون متر مکعبگاز از مخزن مشترک و دریافت ۵ میلیارد و ۶۱۴ میلیون متر مکعب گاز از پالایشگاه پنجم ( فازهای ۶ و ۷ و ۸) پارس جنوبی شده است.

به گفته وی، فاز ۱۲ در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار تن گوگردنیز تولید و به مبادی مصرف ارسال کرده که ارزش مجموع محصولات تولیدی این پالایشگاه حدود ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

در ادامه هاشمی گفت: فاز ۱۲ پارس جنوبی بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین مجتمع گاز پارس جنوبی است که ظرفیت تولید آن در طراحی روزانه ۷۸ میلیون متر مکعب است و در روزهای زمستان سال گذشته با برنامه‌ریزی مناسب به تولید ۸۳ میلیون متر مکعب در روز نیز دست یافته است و در آینده‌ای نزدیک این پالایشگاه خوراک پتروشیمی کنگان که در حال احداث است را نیز تأمین خواهد کرد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
سیاوش ارجمندزاده گفت:این پروژه اکنون در حال انجام فرایندهای اداری برای برگزاری مناقصه است که به محض انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می ‎شود. یکی دیگر از پروژه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بندر کنگان و پروژه احداث...

مطالب مرتبط با برچسب