سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   فاز 3 بندر شهید رجایی در مرحله فراخوان مناقصه
۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۸

فاز ۳ بندر شهید رجایی در مرحله فراخوان مناقصه

مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی با اشاره به اتمام سازه فاز ۲ بزرگترین بندر تجاری کشور گفت: فاز ۳ بندر شهید رجایی هم برای سرمایه گذاری در مرحله فراخوان مناقصه قرار دارد.

محمد سعیدنژاد نقش بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور در ترانزیت کشور را بی بدیل دانست و اظهار داشت: بندر شهید رجایی طی سال گذشته سهمی بیش از بیش از ۶۰ درصدی در عملیات تجارت بین المللی کشور در بخش کالاهای غیرنفتی داشته است.

وی افزود: تنگه هرمز یکی از مهم ترین آبراهه های جهان است که ۶۰ درصد نفت دنیا توسط کشتی ها از این آبراهه حمل و نقل می شود و بندر شهید رجایی در نزدیکی این تنگه به عنوان یکی از مهم ترین نقاط دریایی جهان واقع شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به جایگاه فرامنطقه ای و بین المللی بندر شهید رجایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این بندر از جمله ممتازترین بنادر منطقه است و شرایط مناسبی برای بهره مندی جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری کشورهای آسیای میانه را فراهم کرده است.

وی به سرمایه گذاری های صورت گرفته در این بندر طی سال های اخیر نیز اشاره کرد و گفت: سازمان بنادر از جمله مجموعه های پیشرو در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی است. سیاست راهبردی ما در حوزه بنادر بزرگ کشور سرمایه گذاری در مباحث حاکمیتی همچون آبراهه ها، ساخت اسکله و تامین تجهیزات استراتژیک است و بخش خصوصی در سایر بخش ها سرمایه گذاری کرده است.

این مقام مسؤول ظرفیت فعلی کانتینری بندر شهید رجایی را ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار TEU اعلام کرد و افزود: فاز ۲ توسعه بندر از نظر سازه و اسکله کامل شده و امیدواریم تا پایان امسال نیز نصب تجهیزات آن نیز به پایان برسد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت ترمینال کانتینری شماره ۳ بندر شهید رجایی گفت: بخشی از این ترمینال در مرحله فراخوان مناقصه برای سرمایه گذاری است و با تغییرات صورت گرفته، ظرفیت این ترمینال ۳میلیون و ۲۰۰ هزار TEU پیش بینی شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب