یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   فردا سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) توسط رژیم آل‌سعود
۱۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۳۴

فردا سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) توسط رژیم آل‌سعود

آیت‌الله نوری همدانی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) توسط رژیم آل‌سعود، با صدور پیامی اظهار کرد:

«ماه شوال سالروز تخریب قبور مطهر چهار امام مظلوم در قبرستان بقیع توسط رژیم بی‌منطق و قبیله‌ای آل سعود، موجب تأثر قلوب مؤمنان شد و این روز به عنوان روز عزا در عالم اسلام محسوب می‌شود.

اما دشمنان اسلامِ ناب بدانند که این قبور بی‌نشان خود نشانه‌ای عظیم از حقانیت است و چراغ هدایت برای معرفت جویان حقیقت خواهد بود و هیچ گروه یا قبیله‌ای نمی‌تواند با جاهلیت خود نور ایمان و صراط حق را از بین ببرد.»

در طول دوران تاریخ دانشمندان فراوانی به نقد عقاید و هابیت پرداخته و پاسخ شبهات گوناگون آن ها را داده اند. یکی از این شبهات مسئله ساختن بنا بر قبور است، به طوری که حتی آن ها ساخت بنا را بر قبر حرام می دانند!

در پی همین عقاید سخفیف بود که در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ ه.ق، وهابیون به فتوای سران خود،  مدینه را محاصره و آن را اشغال کرده و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور، مبنی بر اهانت به مقدسات شیعه، مراقد مطهر ائمه و اهل‌بیت ‌پیامبر(ص) پرداخته و آن اماکن مقدسه را مورد هجوم وحشیانه خود قرار دادند و بقیع را با خاک یکسان کردند.

از جمله قبور مطهرى که در جریان این حرکت وحشیانه وهابیون ویران گردید: بارگاه و مقبره شریف حضرت امام حسن مجتبى (علیه السلام )، حضرت امام سجاد (علیه السلام)، حضرت امام محمدباقر (علیه السلام) و حضرت امام جعفرصادق (علیه السلام) بودند.

علاوه بر ویرانى قبور ائمه مظلوم شیعه (ع)، قبر حضرت عبدالله بن عبدالمطلب (ع) و حضرت آمنه (س)، پدر و مادر گرامی حضرت رسول اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم)، عباس عموى پیامبر (ص)، اسماعیل از فرزندان حضرت امام جعفرصادق (ع) و … نیز به طور کامل تخریب شدند.

قبرستان بقیع قبل از تخریب

                               قبرستان بقیع قبل از تخریب

 

پایان خبر- س ر

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در سال ۲۰۱۸ در یک حراجی در لندن به قیمت ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار پوند به یک مجموعه‌دار فروخته شد؛ اما به محض به پایان رسیدن مزایده، همانطور...

مطالب مرتبط با برچسب