شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی, مسکن و عمران  »   فرصت «شهردار تهران» برای رفع ابهامات نمایندگان تا پایان اسفندماه
26 بهمن 1395 , ساعت 11:41

فرصت «شهردار تهران» برای رفع ابهامات نمایندگان تا پایان اسفندماه

محمدرضا رضایی ،رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فرصت «شهردار تهران» برای رفع ابهامات نمایندگان تا پایان اسفندماه است.

نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان این‌که «مجلس به اطلاعات شهرداری تهران دسترسی ندارد» خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها می‌توانیم از شهردار تهران بخواهیم درباره ابهامات مطرح شده به کمیسیون عمران گزارش دهد تا ما نیز گزارش را در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص از شهرداری تهران قرار دهیم. در صورت قانع نشدن متقاضیان و درخواست ابزار قوی‌تر توسط آنان تحقیق و تفحص را در صحن علنی به جریان می‌اندازیم و با تصویب آن در صحن علنی مجلس با قدرت بیشتری به شهرداری تهران ورود می‌کنیم تا اطلاعات مورد نیاز متقاضیان به دست آید.

وی «نامه» به رئیس کمیسیون عمران را تنها ابزار موجود متقاضیان تحقیق و تفحص از شهرداری تهران دانست و افزود: به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات شهرداری توسط متقاضیان تحقیق و تفحص طبیعتا باید در قالب «نامه» به ریاست کمیسیون عمران، اطلاعات مورد نظر را تقاضا کنند و بنده نیز در قالب نامه‌ای از شهردار تهران اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را طلب می‌کنم. اگر اطلاعات درخواستی متقاضیان ارائه نشود تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را به صحن علنی ارجاع می‌دهیم تا با حضور کارشناسان و ناظران هیات تحقیق و تفحص در شهرداری تهران اطلاعات مورد درخواست متقاضیان، استخراج شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در جلسه مشترک با ۲۱ نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران پیشنهاد دادم ابهامات‌شان در خصوص املاک و زمین‌های واگذار شده، تغییر کاربری‌ها، پروانه‌های ساختمانی و پروژه‌های مشارکتی را در ۱۲ محور به صورت مصداقی خطاب به کمیسیون مکتوب کنند تا بنده از جایگاه ریاست از شهردار تهران توضیح بخواهم و جواب بگیرم. اگر دیدم جواب‌های قالیباف قانع کننده نیست یا اطلاعاتش به‌روز نیست، به متقاضیان تحقیق و تفحص کمک می‌کنیم تا با دستگاه نظارتی و ابزار قوی‌تری تحقیق و تفحص را به سرانجام برسانند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی  , مسکن و عمران

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها