سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   فروش خودروهای الکترونیکی هند تا سال ۲۰۳۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۶

فروش خودروهای الکترونیکی هند تا سال ۲۰۳۰

در حالی که امریکا در حال فاصله گرفتن از توافق تاریخی پاریس است، هندوستان جسورانه می خواهند فروش خودروهای برقی را تا سال ۲۰۳۰ شروع کند.

به نقل از مهر، سی‌ان‌ان‌مانی نوشت: دولت هند با طرح ملی الکترونیکی قصد دارد رکورد فروش سالانه خودروهای برقی و هیبریدی به ارزش ۶ تا ۷ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۰را ثبت کند. بر این اساس هند متعهد شده است که تنها خودروهای الکترونیکی تا سال ۲۰۳۰ به فروش برساند. این ماجرا در حال حاضر بزرگترین بازار برای انرژی خورشیدی خواهد بود.

در حالی که امریکا در حال فاصله گرفتن از توافق تاریخی پاریس است، هندوستان جسورانه می خواهند فروش خودروهای برقی را تا سال ۲۰۳۰ شروع کند.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان مانی، هند یکی از آلوده‌ترین کشورهای دنیاست. به گفته فعالان انرژی این هدف بلندپروازانه است، چرا که در تلاش برای پاک کردن هوا باید از فروش وسایل نقلیه گازسوز جلوگیری شود.

پیوش گویال، وزیر انرژی هند اخیرا اعلام کرده است که این کشور برای تسهیل تولید ماشین الکترونیکی با ارائه یارانه برای چند سال به تولید کنندگان کمک خواهد کرد.

گفتنی است طرح های گسترش تعداد اتومبیل های برقی تنها یکی از راه های هند برای سبزتر شدن است. در عین حال دولت هم تشویق‌های عمده ای برای گسترش ظرفیت انرژی خورشیدی در نظر گرفته است.

در حال حاضر، ۱.۳ میلیارد نفر، ساکن این کشور از فوران آلودگی در هوای هند رنج می برند. هوای هند به مرگ ۱.۲ میلیون نفر در سال کمک می کند. پزشکان گفته اند، تنفس در دهلی، پایتخت هند، مانند کشیدن ده عدد سیگار در روز است.

تسلا در واقع هنوز وارد بازار هند نشده است، اما ایلان ماسک، مدیرعامل نیروگاه ماشین الکترونیکی تسلا بارها درباره برنامه های خود برای بازکردن فروشگاه در آنجا صحبت کرده است. او گفته است که یکسری از برنامه هایش به تعویق افتاده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب