سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   فروش کالاهای دپو شده صنعت مس با برگزاری یک مزایده جهانی
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۰

فروش کالاهای دپو شده صنعت مس با برگزاری یک مزایده جهانی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه افتتاح پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته با تاکید بر اینکه مهمترین موضوعی که اثرات منفی بر روی این شرکت گذاشت، تحریم بود اظهار کرد: آخرین تحریمی که در زمینه منع خرید و فروش مس ایجاد شد در جولای سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد که در آن از شرکت ملی صنایع مس ایران به طور مشخص نام برده شده بود.

مراد علیزاده با بیان اینکه تنها شرکت ملی صنایع مس تحریم نبود بلکه خرید و فروش مس از ایران تحریم شده بود تصریح کرد: در چنین وضعیتی هیچ یک از صنایع کشور نمی توانستند در خرید و فروش این محصول فعالیت کنند و ما هم مجبور شده بودیم از طریق یکسری شرکت های خارجی خرید و فروش را انجام دهیم و از این روش هم اگر درجایی نام مس آشکار می شد، در کوتاهترین زمان ممکن از خرید و فروش محصولات ما جلوگیری می شد.

مراد علیزاده اضافه کرد: خوشبختانه پس از برجام و از نیمه دوم سال ۹۴ به بعد، مذاکرات با شرکت های خارجی آغاز شد و در طول سال ۹۵ توانستیم با شرکتهای اصلی در آسیای جنوب شرقی، چین، اروپا و لیدرهای بزرگ بین المللی مذاکره کنیم و درنهایت با برگزاری یک مزایده جهانی توانستیم کالاهای دپو شده را با قیمت هایی بالاتر از قیمت روز جهانی به فروش برسانیم.
وی بیان کرد: همزمان با آغاز فروش محصولات، شرکت مس توانست تمامی مشکلات ناشی از تحریم را پشت سر بگذارد.
علیزاده افزود: امروز می بینیم علاوه بر فروش هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی که حدود ۱.۲ میلیارد دلار آن صادرات بود توانستیم تمامی مشکلات مالی را مرتفع و با توان بسیار خوب به فعالیت ادامه دهیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب