چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل, سیاسی  »   فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود !
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۳۰

کمیته تحقیقات ویژه محاکمه وزیران کویت ،

فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود !

به گزارش روز دوشنبه روزنامه القبس کویت کمیته تحقیقات ویژه محاکمه وزیران بعد از تحقیق در مورد یکی از موارد فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود، متهمان را به دادگاه وزیران ارجاع داد و خواستار مجازات آنها طبق قانون و مواد کیفرخواست شد.

محاکمه نخست وزیر سابق کویت به اتهام فساد مالی

تهران- ایرنا- کمیته تحقیقات دادگاه وزیران ، حکم رسیدگی به پرونده «جابر المبارک» نخست وزیر پیشین ، «خالد الجراح» وزیر دفاع سابق و ۴ نفر دیگر از مسئولان این کشور را به اتهام فساد مالی صادر کرد.

القبس افزود که اولین جلسه رسیدگی به اتهامات این مقامات در روز سه شنبه ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) برگزار می شود.

دادگاه وزیران این کشور چندی پیش المبارک را به دنبال بازجویی‌ در پرونده موسوم به تخلفات مالی صندوق ارتش این کشور ممنوع الخروج کرده بود.

المبارک از اواخر سال ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۹ نخست وزیر کویت بود و پس از افشای موضوع صندوق ارتش استعفا داد.

نوامبر ۲۰۱۹ ناصر الصباح وزیر دفاع پیشین کویت دادستانی کل را از وجود جرایم متعلق به اموال عمومی به مبلغ بالغ بر ۲۴۰ میلیون دینار معادل ۷۹۰ میلیون دلار در نهاد ارتش در دوره قبل از مسئولیت خود مطلع کرد.

مبارزه با فساد یکی از خواسته های اصلی مردم کشور کویت است و شیخ نواف امیر کویت در مراسم سوگند خود بر لزوم اجرای این خواسته مردمی تاکید کرد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل  , سیاسی

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...
به نقل از ایرنا، مظفر علی شائی روز سه‌شنبه در پاسخ به عدم تحقق جذب اعتبار ۵۰ درصدی سهم مشارکتی خود برای احداث سه زمین چمن ورزشی در شهرستان هلیلان، اظهار داشت: برای تامین اعتبار سهم ۵۰ درصدی، سازمان رایزنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها