چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل, سیاسی  »   فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود !
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۳۰

کمیته تحقیقات ویژه محاکمه وزیران کویت ،

فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود !

به گزارش روز دوشنبه روزنامه القبس کویت کمیته تحقیقات ویژه محاکمه وزیران بعد از تحقیق در مورد یکی از موارد فساد مالی از طریق مناقصه ای که صدها میلیون دلار تخمین زده می شود، متهمان را به دادگاه وزیران ارجاع داد و خواستار مجازات آنها طبق قانون و مواد کیفرخواست شد.

محاکمه نخست وزیر سابق کویت به اتهام فساد مالی

تهران- ایرنا- کمیته تحقیقات دادگاه وزیران ، حکم رسیدگی به پرونده «جابر المبارک» نخست وزیر پیشین ، «خالد الجراح» وزیر دفاع سابق و ۴ نفر دیگر از مسئولان این کشور را به اتهام فساد مالی صادر کرد.

القبس افزود که اولین جلسه رسیدگی به اتهامات این مقامات در روز سه شنبه ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) برگزار می شود.

دادگاه وزیران این کشور چندی پیش المبارک را به دنبال بازجویی‌ در پرونده موسوم به تخلفات مالی صندوق ارتش این کشور ممنوع الخروج کرده بود.

المبارک از اواخر سال ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۹ نخست وزیر کویت بود و پس از افشای موضوع صندوق ارتش استعفا داد.

نوامبر ۲۰۱۹ ناصر الصباح وزیر دفاع پیشین کویت دادستانی کل را از وجود جرایم متعلق به اموال عمومی به مبلغ بالغ بر ۲۴۰ میلیون دینار معادل ۷۹۰ میلیون دلار در نهاد ارتش در دوره قبل از مسئولیت خود مطلع کرد.

مبارزه با فساد یکی از خواسته های اصلی مردم کشور کویت است و شیخ نواف امیر کویت در مراسم سوگند خود بر لزوم اجرای این خواسته مردمی تاکید کرد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل  , سیاسی

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...

مطالب مرتبط با برچسب