جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
»   بانک و بیمه  »   قانون بانکداری بدون ربا
۱۸ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۰۸

پس از 33 سال در مجلس نهایی شد

قانون بانکداری بدون ربا

طرح اصلاح بانکداری بدون ربا، پس از 33 سال در مجلس شورای اسلامی نهایی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی از نهایی شدن طرح اصلاح ساختار قانون نظام بانکی در مجلس خبر داد و گفت: جلساتی با رئیس‌کل بانک مرکزی داشته‌ایم و دولت تا دو هفته آینده فرصت دارد، لوایح خود را در این راستا به مجلس بیاورد، وگرنه طرح خود را مبنا قرار می‌دهیم.

پس از ۳۳ سال طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا که همه دولت‌ها قول اصلاح آن را داده بودند،توسط  مجلس شورای اسلامی نهایی شد، این در حالی است که یک ماه قبل کلیات آن در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت از ما فرصت خواست تا در این زمینه لوایح خود را تهیه کند و ما هم ۴۵ روز از آن تاریخ به دولت فرصت داده‌ایم و با رئیس کل بانک مرکزی هم در این راستا جلساتی داشته‌ایم.

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه دولت دو لایحه برای قانون بانکداری اسلامی و قانون بانک مرکزی در دستور کار دارد، خاطر نشان کرد: ما هم یک طرح برای اصلاح بانکداری اسلامی در دستور کار داریم و اگر دولت تا دو هفته آینده لوایح خود را نیاورد، طرح خود را مبنا قرار خواهیم داد.

پایان خبر – ف م

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بانک و بیمه

به نقل از اقتصاد آنلاین،بیمه آسیا به دلیل اعتبار و ارائه کیفیت مناسب خدمات و با توجه به کسب بالاترین سطح رضایت بیمه گذاران و ارائه نرخ فنی مناسب،  در مناقصه دانشگاه رازی کرمانشاه، گوی سبقت را از سایر رقبا...
اقدامات انجام‌شده برای کاهش شیوع کرونا منجر به سقوط بی‌سابقه‌ای در فعالیت‌های اقتصادی و حمل‌ونقل و درنتیجه کاهش شدید قیمت کالاها شده است. همان‌طور که کشورهای سراسر جهان با عملیاتی اورژانسی با شیوع ویروس کرونا مقابله می‌کنند، اثرات اقتصادی این اقدامات...

مطالب مرتبط با برچسب