سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   بانک و بیمه  »   قانون بانکداری بدون ربا
18 آبان 1395 , ساعت 9:08

پس از 33 سال در مجلس نهایی شد

قانون بانکداری بدون ربا

طرح اصلاح بانکداری بدون ربا، پس از 33 سال در مجلس شورای اسلامی نهایی شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی از نهایی شدن طرح اصلاح ساختار قانون نظام بانکی در مجلس خبر داد و گفت: جلساتی با رئیس‌کل بانک مرکزی داشته‌ایم و دولت تا دو هفته آینده فرصت دارد، لوایح خود را در این راستا به مجلس بیاورد، وگرنه طرح خود را مبنا قرار می‌دهیم.

پس از ۳۳ سال طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا که همه دولت‌ها قول اصلاح آن را داده بودند،توسط  مجلس شورای اسلامی نهایی شد، این در حالی است که یک ماه قبل کلیات آن در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت از ما فرصت خواست تا در این زمینه لوایح خود را تهیه کند و ما هم ۴۵ روز از آن تاریخ به دولت فرصت داده‌ایم و با رئیس کل بانک مرکزی هم در این راستا جلساتی داشته‌ایم.

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه دولت دو لایحه برای قانون بانکداری اسلامی و قانون بانک مرکزی در دستور کار دارد، خاطر نشان کرد: ما هم یک طرح برای اصلاح بانکداری اسلامی در دستور کار داریم و اگر دولت تا دو هفته آینده لوایح خود را نیاورد، طرح خود را مبنا قرار خواهیم داد.

پایان خبر – ف م

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بانک و بیمه

میرهاشم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای عرضه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، شستا در بورس دارید، گفت: در حال حاضر خود شستا در بورس حضور دارد که...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها