پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   قبرس و اردن دو مکان انتخابی جایگزینی برای پایگاه هوایی آلمان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۰

قبرس و اردن دو مکان انتخابی جایگزینی برای پایگاه هوایی آلمان

دولت آلمان در واکنش به ممنوعیت اعمال شده از سوی مقامات آنکارا بر بازدید اعضای پارلمان این کشور از پایگاه هوایی«اینجرلیک»در ترکیه، ۸ مکان جدید را جهت انتقال ناوگان هوایی خود در نظر دارد.

به نقل از راشاتودی، وزیر دفاع آلمان با اشاره به ادامه ممنوعیت اِعمالی از سوی آنکارا بر دیدار اعضای پارلمان آلمان با نیروهای نظامی این کشور در پایگاه هوایی «اینجرلیک» ترکیه، تأیید کرد که دولت آلمان ۸ مکان جدید را به عنوان جایگزینی برای این پایگاه هوایی درنظر دارد.

به نقل از آسوشیتدپرس، «اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد تیمی به منظور ارزیابی یک محل جهت استقرار جتهای شناسایی «تورنادو» و یک هواپیمای سوخت گیری، در حال حاضر در اردن بسر می برد.

طبق اظهارات وزیر دفاع آلمان که وزارت تحت ریاست وی فهرستی از هشت مکان احتمالی را تهیه کرده است؛ کشور قبرس نیز یکی از مکانهای موردنظر است.

گفتنی است که اوایل هفته جاری، ترکیه دیدار برنامه ریزی شده شماری از قانونگذاران آلمان با ۲۷۰ نیروی نظامی این کشور مستقر در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه را ممنوع کرد. این نیروهای نظامی آلمان در حال انجام وظیفه در ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش هستند. این دیدار برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده بود.

این اقدام آنکارا پس از آن صورت گرفت که آلمان به سربازان ترکیه ای که به زعم دولت اردوغان در کودتای نافرجام سال گذشته این کشور دست داشته اند، پناهندگی اعطاء کرده است.

وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که به رغم ادامه گفتگوها با مقامات آنکارا، برلین سایر گزینه ها را برای تعیین محل استقرار هواپیماهای شرکت کننده در ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش بررسی می کند.

رسانه های آلمان پیش از این گزارش دادند که برلین هشت مکان را برای انتقال هواپیماهای خود در نظر دارد که کشور اردن یکی از محتمل ترین گزینه هاست.

شایان ذکر است که امتناع اخیر آنکارا از اعطای مجوز بازدید به قانونگذاران آلمانی، امری بی سابقه نبوده است؛ چرا که در سال گذشته نیز مقامات ترکیه در واکنش به تصمیم پارلمان آلمان برای به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی در اوایل قرن بیستم، این بازدیدها را ممنوع ساختند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از اردوپوینت، سرگئی ریابکوف روز دوشنبه پیش از آغاز دور دوم رایزنی‌ها در وین گفت: نیازی به واکنش بیش از حد در مذاکرات درباره برنامه جامع اقدام مشترک از جمله لغو احتمالی تحریم‌های واشنگتن علیه ایران نیست. درمورد...
به نقل از رسانه هندی اکونومیک تایمز، دولت هند در حال بررسی برای تامین دو جرثقیل متحرک اسکله ای در بندر چابهار تا اواسط سال جاری میلادی برای مدیریت ترافیک رو به افزایش (انتقال کالا) است. دهلی نو پیش از...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از فارس ; «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز سه‌شنبه خبر داد که تراکنش مالی جدید توسط سامانه مالی «اینستکس» به زودی انجام خواهد شد. وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، ‌افزود: «اینستکس پس از اولین...
نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار AMB اشتوتگارت آلمان 2019 تاریخ شروع:يكشنبه 98/06/24 (09/15/2019) تاریخ پایان:پنجشنبه 98/06/28 (09/19/2019) نوع نمایشگاه:بین المللی وب...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها