سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   قطار زاهدان-اصفهان بزودی به بهره برداری می رسد
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۹

قطار زاهدان-اصفهان بزودی به بهره برداری می رسد

‌مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور اعلام کرد: با توجه به ضروریت راه اندازی قطار زاهدان-اصفهان این قطار بزودی به بهره برداری می رسد.

ارجونی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به مسیر پرترافیک باری و مسافری بین اصفهان و زاهدان و همچنین تعیین سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری، راه اندازی این قطار ضروری است.

ارجونی در ادامه گفت: راه اندازی این قطار با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود که امیدواریم براساس افزایش ضریب اشتغال و جوابگویی به سرمایه گذاری‌های لازم بخش خصوصی‌، حرکت این قطار تداوم و ادامه مسیر داشته باشد.

مدیر‌کل راه آهن جنوب شرق کشور هم در این خصوص با اشاره به جابجایی بیش از ۱۵۲ هزار نفر مسافر طی پارسال ‌از طریق راه آهن گفت: بیشترین مسافرین راه آهن در سال گذشته از مسیر تهران – زاهدان بوده است‌.

ارجونی با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی جابجایی مسافر از طریق راه آهن جنوب شرق گفت: در چهار ماه گذشته حدود ۵۵ هزار نفر مسافر جابجا شده است.

ارجونی، راه آهن را محور توسعه دانست و تاکید کرد: راحت‌ترین و ارزان‌ترین وسیله جهت جابه جایی بار و مسافر ناوگان حمل و نقل ریلی است.

 

مدیرکل راه آهن جنوب شرق با اشاره به اینکه استقبال مردم از ظرفیت قطارهای مسافری باعث افزایش تردد قطارها می‌شود، گفت: جهت رفاه حال مردم استان قطار چهار تخته رجاء با امکانات کامل در مسیر زاهدان به تهران قرار گرفته است.

پایان خبر- س ر

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب