سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   قطر خواستار رایزنی شورای امنیت برای پایان محاصره شد
۱۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۱۷

قطر خواستار رایزنی شورای امنیت برای پایان محاصره شد

وزیر خارجه قطر خواستار رایزنی اعضای شورای امنیت سازمان ملل با عربستان برای پایان محاصره این کشور از سوی کشورهای عربی شد.

به نقل از الجزیره، «محمدبن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه قطر در دیدار با اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل از آنها خواست تا برای پایان دادن به محاصره این کشور از سوی عربستان و همپیمانانش وارد عمل شوند.

آل ثانی در گفتگو با الجزیره اعلام کرده که در این دیدار آخرین وضعیت بحران قطر را به اطلاع اعضای شورای امنیت سازمان ملل رسانده است.

عربستان به همراه امارات، بحرین و مصر از ماه گذشته روابط خود را با قطر لغو کردند که دوحه این اقدام عربستان و همپیمانانش را محاصره خوانده است.

در هفته گذشته عربستان و ۳ کشور دیگر ۱۳ شرط را برای عادی سازی روابط با قطر تعیین کردند و ۱۰ روز را برای انجام این شروط به عنوان اولتیماتوم قرار دادند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب