یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   آماده باش نیروهای قطری از بیم حمله نظامی
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۸

آماده باش نیروهای قطری از بیم حمله نظامی

منابع آمریکایی اعلام کردند که قطر نیروهایش را از بیم حمله نظامی احتمالی به حال آماده باش درآورده است.

به نقل از مهر، شبکه تلویزیونی سی اِن اِن اعلام کرد که مقامات آمریکائی شاهد تحرکات نظامی فزاینده قطر هستند؛ به نحوی که می گویند دوحه نیروهای خود را در بالاترین سطح هشدار در برابر هرگونه تجاوز به این کشور و از بیم حمله نظامی احتمالی از مرزهای جنوبی اش با عربستان قرار داده است.

بر اساس گزارش این شبکه، دوحه ۱۶ تانک مدل Leopard را از مکان های نگه‌داری آن ها خارج کرده و تعدادی از نظامیانش را نیز در امتداد مرزهای جنوبی خود مستقر کرده است.

منابع آمریکایی اعلام کردند که وزارت دفاع قطر پیام های هشدآماده باشآماده باشآماده باشار آمیز به عربستان، امارات و بحرین در پنجم ژوئن جاری ارسال کرده که در آن آمده است که نیروهای قطری به سوی کشتی های این کشور که وارد آبهای منطقه ای آن شوند، شلیک خواهد کرد.

سی ان ان به نقل از مسئولان آمریکایی گزارش داد که آنها تصریح کرده اند که اوضاع در قطر بر عملیات ارتش آمریکا و امنیت قطر(اشاره به پایگاه هوایی العدید که یکی از مهمترین و بزرگترین پایگاه های ارتش آمریکا در خاورمیانه است) تاثیری ندارد.

لازم به ذکر است، تنش ها میان قطر با ۴ کشور عربی به دنبال آن شدت گرفت که عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود را دوحه را قطع و دالان های هوائی و دریائی و نیز مسیرهای تبادلات زمینی کشورهای متبوعشان را به روی قطر بستند.

به دنبال این رویدادها، کشورهایی مانند لیبی، یمن و مالدیو، سنگال نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. 

کشورهای مذکور دوحه را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند؛ حال آنکه قطر تمامی موارد طرح علیه خود را رد کرده است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب