دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   لاریجانی؛ محتوای مصوبه ۲۰۳۰ بررسی نشده است
۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۳۹

لاریجانی؛ محتوای مصوبه ۲۰۳۰ بررسی نشده است

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده ای در خصوص بررسی سند ۲۰۳۰ در مجلس گفت: دولت این سند را به هیات تطبیق مصوبات ارائه کرده بود و فقط از نظر شکلی مورد بررسی قرار گرفت و به محتوا ورود نکردیم.

به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، حسین علی حاجی دلیگانی با اعلام تذکری خطاب به لاریجانی گفت: مصوبه ۲۰۳۰ در ۲۵ شهریورماه ۹۵ در دولت تصویب شده است، اگر این مصوبه به مجلس ارائه شده و شما نظر داده اید بفرمایید. اگر به مجلس ارائه نشده باز هم اعلام کنید که چرا دولت این مصوبه را به مجلس ارائه نداده و شما نیز برخوردی نکردید.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: در مورد این مصوبه آقای کریمی قدوسی هم سوال کردند، دو بحث وجود دارد اول بحث شکلی دوم بحث محتوایی. مصوبه ۲۰۳۰ به هیئت تصویب مصوبات در مجلس ارائه شد هیئت تطبیق از نظر شکلی این مصوبه را مورد بررسی قرار داد، که مشکلی نداشت.

وی ادامه داد: هیئت تطبیق مصوبات، مصوبات را از نظر شکلی مورد بررسی قرار می دهد نه از نظر محتوایی. محتوای مصوبه ۲۰۳۰ بررسی نشده است.

لاریجانی اظهار داشت: شورای انقلاب فرهنگی نیز تاکنون به محتوای آن ورود نکرده است. چندی پیش از کمیسیون آموزش خواستند به این موضوع ورود پیدا کرده و بررسی کرده است.

حاجی دلیگانی در تذکر دیگری نسبت به معطل ماندن شکایات نمایندگان از دولت طبق ماده ۲۳۶ در کمیسیون اعتراض کرد و گفت: طبق آیین نامه این درخواست باید ظرف ۱۰ روز در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد اما درخواست بنده بیش از شش ماه در کمیسیون معطل مانده است.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر نیز عنوان کرد: این درخواست باید ظرف ۱۰ روز بررسی شود، اگر تخلفی صورت گرفته اعلام کنید تا به کمیسیون تذکر داده شود.

 پایان خبر- س ر
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها