پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی  »   لایحه شفاف سازی درآمد برخی دستگاه‌ها به تصویب رسید
8 اسفند 1395 , ساعت 12:17

در ادامه بررسی بخش‌های درآمدی بودجه 96

لایحه شفاف سازی درآمد برخی دستگاه‌ها به تصویب رسید

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) و در ادامه بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه ۹۶ جزء ۲ بند الف تبصره ۲۱ لایحه شفاف سازی درآمد برخی دستگاه‌ها به تصویب رسید .

براساس این مصوبه دستگاه‌هایی که دارای اجازه قانونی برای دریافت سود سپرده هستند، درآمد حاصل از سود سپرده آنها به عنوان درآمد اختصاصی محسوب می‌گردد و مکلفند درآمد حاصله از این محل را به حساب درآمد اختصاصی موضوع ردیف ۱۶۰۱۲۰ تا مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال نزد خزانه‌داری کل واریز و متناسب با سهم واریزی خود از محل ردیف ۱۰۲۵۰۰۰۷دریافت نمایند.

تخلف از حکم اجزاء(۱) و (۲) این بند، تصرف در وجوه و اموال دولتی محسوب می‌شود و مجازات های مالی ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی برای آنان اعمال می شود.

همچنین براساس بند الحاقی موارد معذون از طرف مقام معظم رهبری از شمول این تبصره مستثنی هستند.

به نقل از ایسنا، همچنین نمایندگان بند الحاقی۱ به تبصره ۲۰ در بخش درآمدی را نیز تصویب کردند که طبق این مصوبه از یک درصد یک دوازدهم هزینه بانک ها برداشته می شود و به حساب خزانه داری کل واریز می شود.

در این مصوبه آمده است: دولت از طریق خزانه‌داری کل کشور، مکلف است ماهانه معادل یک‌درصد (۱%) از یک‌دوازدهم (۱/۱۲) هزینه بانکها، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت‌های دولتی سودده مندرج در پیوست شماره(۳) این قانون را از حسابهای آنها برداشت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور موضوع ردیف ۱۳۰۴۲۵ جدول شماره(۵) این قانون واریز نماید.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها