شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   تصویب معاهده استرداد مجرمان عامل موثر همکاری قضایی بین دو کشور ایران و کره جنوبی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۱

تصویب معاهده استرداد مجرمان عامل موثر همکاری قضایی بین دو کشور ایران و کره جنوبی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه معاهده استرداد مجرمان بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره را در راستای استقرار روشمند همکاری قضایی بین دو کشور تصویب کردند.

به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه لایحه معاهده استرداد مجرمین مجرمان بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره را بررسی و با ۱۳۵ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از ۲۰۵ نماینده حاضر تصویب کردند.
با تصویب نمایندگان در ماده واحده این لایحه، معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره جنوبی مشتمل بر یک مقدمه و ۲۳ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.
در تبصره این ماده تصویب شد که رعایت اصول ۷۷ و ۱۳۹ قانون اساسی در اجرای این معاهده الزامی است.
در دلایل توجیهی این لایحه آمده است: نظر به لزوم استقرار روشمند همکاری قضایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره و با توجه به آثار مثبت ناشی از اتخاذ تدابیر و ایجاد بسترهای مناسب قانونی برای اتباع دو دولت و در راستای زمینه سازی برای گسترش مناسبات دو کشور و ارتقای سطح همکاری دو جانبه و تحکیم مناسبات میان آنها این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.
پایان خبر- س ر
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها