دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   لرستان با پتانسیل‌ و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند پیشرفت کند
۸ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۰۹

لرستان با پتانسیل‌ و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند پیشرفت کند

مجتبی ترکارانی در همایش رهیافتی برای توسعه استان،که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد اظهار کرد: در هر جامعه‌ای بنا به قانون طبیعت، وقتی آن جامعه پاسخگوی نیازهای مردمش نباشد، افراد مجبور به مهاجرت می‎شوند.

وی ادامه داد: بسیاری از لرستانی‎هایی که نخبه هستند در این استان مانده‎اند و گاهی از طرف هم استانی‎های مقیم تهران تشویق می‎شوند که به پایتخت بروند.

ترکارانی افزود: یک مقدار باید تلخی‌ها را گفت برای این‌که آگاه باشیم که چه اتفاقاتی دارد برایمان می‌افتد. در مقالاتی که من به آن پرداختم، مهاجرت دارد وجه نگران‌کننده‌ای می‌گیرد که باید به آن توجه کرد. این مهاجرت می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد.

این جامعه شناس گفت: سوال اصلی که این‌جا پیش می‌آید، این است که آیا گفت‌وگو می‌تواند راه‌حل توسعه ما باشد.

وی یادآور شد: توسعه لرستان چیزی جدا از توسعه ایران در سطح ملی نیست و در سطح ملی هم همه شما اطلاع دارید که توسعه ما با بحرا‌ن‌های ملی و جهانی مواجه شده و وضعیت مناسبی نداریم.

این جامعه شناس یادآور شد: بنابراین اگر انتظار داشته باشیم لرستان هم وضعیت خوبی داشته باشد، خیلی انتظار واقع‌بینانه‌ای نیست، ولی ما معتقدیم که لرستان با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد، چه در خارج و چه در داخل استان، حقش این نیست.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
به نقل از ایرنا، نشست کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۳۸ بنای تاریخی و فرهنگی، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران صندوق توسعه و احیاء برگزار شد...

مطالب مرتبط با برچسب