شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   لغو انتخابات الکترونیک نظام پزشکی و عذرخواهی از جامعه پزشکی
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۹

لغو انتخابات الکترونیک نظام پزشکی و عذرخواهی از جامعه پزشکی

معاون درمان وزیر بهداشت و رئیس ستاد اجرایی مرکزی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی با توجه به لغو انتخابات الکترونیک نظام پزشکی به دلیل اختلالات بوجود آمده در روند رمزگذاری آراء از جامعه پزشکی عذرخواهی کرد.

دکتر محمد آقاجانی درحاشیه برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص لغو انتخابات الکترونیک نظام پزشکی گفت: باید توجه کرد که وزارت بهداشت از دو ماه پیش برای اینکه بتواند انتخابات را به دو شکل الکترونیک و حضوری برگزار کند، تمهیدات گسترده‌ای را پیش‌بینی کرده بود و تست‌هایی که روی نرم افزار در واحد آمار و فناوری وزارت بهداشت انجام می‌شد، نتیجه‌ای مثبت داشت و دستگاه‌هایی که مسئول امنیت اطلاعات در کشور هستند نیز در زمان انجام این تست‌ها حضور داشتند.

وی افزود: در روند رمزگذاری آراء اختلالی بروز کرد و همکاران ما در واحد فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تلاش کردند تا این اختلال در رمزگذاری را اصلاح کنند چرا که رمزگذاری انجام می‌شود تا هم آراء محرمانه باشند و هم از دقت و صحت آراء مطمئن شوند اما این اختلال باعث شد تا ظهر دیروز جلسه‌ای با حضور اعضای هیات نظارت و هیات اجرایی برگزار شود و با بررسی احتمال اینکه برخی از آراء نتوانند در زمان شمارش به‌درستی رمزگشایی شوند حتی اگر این احتمال،ضعیف بود و برای تعداد معدودی از آراء پیش می‌آمد درست نبود. در واقع بحث صیانت از آراء برای وزارت بهداشت، هیات اجرایی و هیات نظارت از همه چیز مهمتر بود. در نتیجه هیات نظارت و هیات اجرایی این احتمال ضعیف را لحاظ کردند و نظر کارشناسان فنی و اداره کل اطلاعات و فناوری وزارت بهداشت را پذیرفتند تا رای‌گیری الکترونیک در این دوره انجام نشود و فقط رای‌گیری حضوری ملاک باشد.

آقاجانی با بیان اینکه از حدود یک ماه پیش که تمهیدات انتخابات در حال انجام بود، ستاد اجرایی این وضعیت را که ممکن است احیانا اختلالی در روند رای‌گیری الکترونیک ایجاد شود را در نظر گرفته بود، گفت: به همین جهت تمام تمهیدات برای رای دهی حضوری و سنتی اتخاذ شد یعنی صندوق‌های رای شش‌گانه برای تمام ۲۰۰ حوزه انتخابیه ارسال شد و تعرفه‌ها به تعدادی بیش از کل شرکت‌کنندگان در هر حوزه و در شش رنگ متفاوت چاپ شد. نیروی انسانی کافی نیز فراهم شد بنابراین همه فرآیندهای انتخابات حضوری سنتی در نظر گرفته شد. با این احتمال که اگر در روند رای‌گیری الکترونیک اتفاقی افتاد بتوانیم رای دهی را بر اساس روش سنتی حضوری ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه انتخابات هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی از ساعت ۸ صبح امروز در تمام ۲۰۰ حوزه‌ انتخابیه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: مرکز نظارت بر انتخابات نظام پزشکی به مدت دو ساعت زمان انتخابات را تمدید کرد تا رای‌دهی برای افرادی که منتظر بودند به روش الکترونیک اقدام کنند، تسهیل شود.

آقاجانی در عین حال گفت: در هر حال علیرغم همه این تمهیدات اگر افرادی اعتراض یا شکایتی نسبت به روند برگزاری انتخابات داشته باشند می‌توانند طبق روال قانون انتخابات نظام پزشکی از فردا شکایات خود را به هیات نظارت شهرستان اعلام کنند سپس شکایات آنان از طریق هیات نظارت شهرستان به هیات نظارت مرکزی منتقل می‌شود و بررسی‌های لازم توسط هیات نظارت مرکزی انجام خواهد شد البته شاهد استقبال گسترده جامعه پزشکی در حوزه انتخاباتی تهران بودیم.

وی با بیان اینکه تمهید برگزاری انتخابات الکترونیک در کنار انتخابات حضوری برای تسهیل و افزایش مشارکت بود که متاسفانه به دلیل بروز اختلال لغو شد، گفت: من از همه اعضای سازمان نظام پزشکی و همکارانم در سراسر کشور بابت اختلال پیش آمده در سامانه الکترونیک انتخابات عذرخواهی می‌کنم و از اینکه همکارانمان با صبوری و بردباری و شور و نشاط در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شدند و در انتخابات مشارکت کردند، سپاسگزارم و امیدوارم که همین روند تا ساعات پایانی انتخابات استمرار داشته باشد و ما به دنبال این انتخابات شاهد تشکیل یک نظام پزشکی مقتدر و هوشمند باشیم که در جهت ارتقای سلامت جامعه و  صیانت از حقوق جامعه پزشکی تلاش می‌کند.

آقاچانی بیان کرد: شمارش آراء انتخابات نظام پزشکی بلافاصله بعد از ساعت ۲۲ شب گذشته آغاز شد و امیدواریم که بتوانیم امروز نتایج را اعلام کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها