جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   لغو قرارداد شرکت برنده مزایده تبلیغات محیطی فوتبال
۱۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۵

لغو قرارداد شرکت برنده مزایده تبلیغات محیطی فوتبال

سازمان لیگ در فصل گذشته به دلیل بدقولی‌های شرکتی که حق انحصاری تبلیغات محیطی فوتبال را طی یک مزایده برنده شده بود، تصمیم به لغو قرارداد با این شرکت گرفت.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در حال حاضر در بحث برگزاری لیگ برتر وجود دارد، مساله قدیمی تبلیغات محیطی فوتبال است که در دو، سه فصل گذشته جنجال‌های زیادی هم به پا کرده و در خلال آن باز هم در حق فوتبال ایران اجحاف شده است.

ماجرا از این قرار است که بدقولی‌های شرکتی که حق انحصاری تبلیغات محیطی فوتبال را طی یک مزایده برنده شده بود، باعث شد سازمان لیگ در فصل گذشته تصمیم به لغو قرارداد با این شرکت بگیرد. پس از آن گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره‌ی نحوه ادامه کار سازمان لیگ در این زمینه و لزوم درآمدزایی هر چه بیشتر برای فوتبال مطرح شد اما تاکنون تصمیمی از سوی رییس فدراسیون و مسئولان سازمان لیگ برای حل این مشکل اتخاذ نشده، آن هم در صورتی که کمتر از یک ماه تا آغاز لیگ برتر باقی مانده است. متاسفانه هنوز تشکیلات فوتبال ایران نمی‌داند که چه برنامه‌ای برای بحث مهم تبلیغات محیطی دارد.

قاعده این است که سازمان لیگ طی اطلاعیه‌ای واگذاری حق انحصاری تبلیغات محیطی فوتبال را به مزایده بگذارد اما این اتفاق به دلایل نامعلوم و البته سوال برانگیزی تاکنون رخ نداده است. این تاخیر از سوی مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ، علاوه بر اینکه به سود مدعیان و افراد ذی‌نفع خواهد بود حتما تبعاتش به ضرر فوتبال تمام خواهد شد. 

تصمیم‌گیری در این باره اگر به روزهای آغازین لیگ واگذار شود ممکن است بحث رقابتی کردن تبلیغات برای فوتبال را کاملا منتفی کند و در نهایت مسئولان نیز مجبور شوند با مبلغی بسیار کمتر از آنچه حق فوتبال است، تبلیغات محیطی را به فرصت طلبان واگذار کنند. 

جالب اینکه امیر عابدینی نیز در اتفاقی عجیب ۳ هفته پیش از سمت مدیر بازاریابی فدراسیون فوتبال استعفا کرد و اکنون نیز در خارج از کشور حضور دارد. در شرایطی که منطق حکم می‌کند، پس از خالی شدن یک سمت در یک تشکیلات بزرگ، بلافاصله فرد جایگزینش برای پیشبرد امور معرفی شود، متاسفانه تاکنون هیچ فردی برای این پست معرفی نشده و در عمل شاهد آن هستیم که فعالیت‌های تبلیغاتی سازمان لیگ که برای درآمدزایی فوتبال از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور کامل متوقف شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب