سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر, فرهنگی  »   ماجرای ازدواج «ناصر ممدوح» در برنامه «دورهمی»
۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۷

ماجرای ازدواج «ناصر ممدوح» در برنامه «دورهمی»

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری روز گذشته دوم تیر ۹۶ برنامه میزبان ناصر ممدوح گوینده ، دوبلور و بازیگر پیشکسوت کشورمان بود .ناصر ممدوح

ناصر ممدوح

ناصر ممدوح بعد از سلام و احوال پرسی با مردم درباره نحوه ورودش به دنیای گویندگی از طریق فیلمنامه ای که در سال ۴۰ و در حالی که ۱۹ سال داشت ، نوشته بود بود گفت و ادامه داد بعد از دادن فیلمنامه آنهم با کلی استرس برای یکسال زیر نظر اساتید این رشته تحت آموزش قرار گرفتم و بعد از گذراندن مراحل آموزش برای کار به تلویزیون دعوت شدم و برای شبکه دو کاری را انجام دادم و اکنون در سن ۷۵۵ سالگی هنوز هم عاشق گویندگی هستم.

ناصر ممدوح درباره دوران کودکی اش گفت :کودکی ام همه به شیطنت و بازی گذشت و درباره اینکه کسی از دوران کودکی به او گفته بود صدای خوبی دارد گفت :صدای من در دوران بلوغ و نوجوانی شکل گرفت و پیش از آن در دوران کودکی همیششه صدای من را پشت تلفن با خانم ها اشتباه میگرفتند.

مهران مدیری درباره سختی کار دوبله پرسید که دوبلور پیشکسوت گفت :دوبله برخلاف گویندگی کار بسیار دشواری است. خیلی ها وارد این حرفه شدند اما دوام نیاوردند و رفتند . این کار عشق میخواهد که اگر نداشته باشی هرگز نمیتوانی در این حرفه دوام بیاوری. من با فیلم های دهه ۴۰۰ که واقعا بی نظیر بودند خاطرات خوبی دارم و هنوز هم با آنها زندگی میکنم.

ناصر ممدوح در این بخش از برنامه سوالاتی از مهران مدیری پرسید و او هم به آنها پاسخ داد.

مهران مدیری در پاسخ به سوالات ناصر ممدوح گفت :تیرماه امسال ۳۳ سال است که کار حرفه ایم را آغاز کرده ام و از تئاتر وارد این حرفه شدم و در آن ماندگار شدم. یک روز در رادیو مشغول کار بودم که علی ومحمد عمرانی به من پیشنهاد یک نقش برای یک فیلم را دادند و از آنجا بود که وارد دنیای بازیگری شدم .

مهران مدیری درباره سبکش در نگاه کردن به دوربین گفت :این سبک از جنگ ۷۷ اختراع شد و در حال حاضر سیامک انصاری پیشکسوت سبک نگاه کردن به دوربین در حین ایفای نقش است.ناصر ممدوح راجع به مستندهایی که درباره طبیعت کار کرده بود صحبت کرد .

مهران مدیری از گوینده پیشکسوت پرسید عاشق شدید ؟ ناصر ممدوح گفت :بله و ثمره این عشق سه فرزند به نام های آرش ، آبتین و فرناز است. در همسایگی ما خانواده ای زندگی میکردند که یک روز به طور اتفاقی دیدم که دختر خانمی به منزل آنها آمد . با دیدن آن خانم پرس و جو کردم و منزلشان را پیدا کردم. چند باری در مسیر بازگشت از مدرسه او را دیدم و این دیدن ها ادامه داشت تا اینکه بعد از ۴ سال منجر به ازدواج شد و ماجرای ازدواج «ناصر ممدوح» بدین گونه بود.

این خاطره باعث شد مهران مدیری هم خاطره ای از یکی از عاشق شدن هایش تعریف کند . من و دوستم در خیابان بودیم که دیدم دختر خانمی به یکی از خانه های محلمان رفت . از دوستم پرسیدم این دختر را میشناسی ، که کشیده محکمی به من زد و گفت که خواهر من است و از پس دیگر جرات عاشق شدن این چنینی را پیدا نکردم.

همچنین، در بخش پایانی برنامه ناصر ممدوح گزیده ای از غزلیات حافظ را به موزه دورهمی تقدیم کرد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر  , فرهنگی

به نقل از ایرنا،حراجی ساتبیز نیویورک روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ۱۴۰۰)، بیش از ۱۰۰ قطعه چینی مایسن را که زمانی به یکی از مهره‌های آلمانی-یهودی برجسته در صنعت زغال‌سنگ تعلق داشت، به مزایده می‌گذارد. این گنجینه به افتخار صاحبان اصلی خود، فرانتس و مارگارت...
به نقل از ایرنا،برای اولین بار در تاریخ سینما، حقوق معنوی فیلم سینمایی اولین تولد (1st Born) ساخته علی عطشانی در قالب فناوری بلاک‌چین به حراج گذاشته می‌شود.  برندگان این مزایده به‌جز دریافت امتیاز معنوی فیلم سینمایی اولین تولد (1st Born)، یک نسخه از این فیلم را...

مطالب مرتبط با برچسب