یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی  »   ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم
۹ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۱۴

رئیس اتحادیه باغداران مازندران :

ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم

رئیس اتحادیه باغداران مازندران : مصرف شب عید ما بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتن است بنابراین ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم.

محمدرضا شعبانی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتن پرتقال در کشور از اسفند به بعد برداشت می‌شود، اعلام کرد: مصرف شب عید ما بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتن است بنابراین ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم .

همچنین افزود: ما از الان تا فروردین ماه مشکلی در زمینه تامین پرتقال در کشور نداریم.

شعبانی در خصوص سرمازدگی باغات مازندران گفت: حدود ۵۰۰ هزارتن از مرکبات استان مازندران دچار خسارت و تنها نزدیک به ۸ هزارتن آن وارد صنایع تبدیلی شده ضمن اینکه ظرفیت آبمیوه گیری ما در روز ۳۰۰ هزارتن است.

وی اضافه کرد: خسارت باغداران مازنی بر اثر سرمازدگی که اخیرا اتفاق افتاد حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

همچنین، رئیس اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه عده‌ای با سواستفاده از شرایط پیش آمده بحث  کمبود محصول و واردات را مطرح کرده‌اند، افزود: ما دو منبع تامین پرتقال داریم که یکی شمال و بویژه مازندران است و منبع دیگر بخش جنوب کشور است.

پایان خبر- ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب