یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی  »   ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم
۹ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۱۴

رئیس اتحادیه باغداران مازندران :

ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم

رئیس اتحادیه باغداران مازندران : مصرف شب عید ما بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتن است بنابراین ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم.

محمدرضا شعبانی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتن پرتقال در کشور از اسفند به بعد برداشت می‌شود، اعلام کرد: مصرف شب عید ما بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتن است بنابراین ما برای «شب عید» مشکلی در زمینه تامین میوه نداریم .

همچنین افزود: ما از الان تا فروردین ماه مشکلی در زمینه تامین پرتقال در کشور نداریم.

شعبانی در خصوص سرمازدگی باغات مازندران گفت: حدود ۵۰۰ هزارتن از مرکبات استان مازندران دچار خسارت و تنها نزدیک به ۸ هزارتن آن وارد صنایع تبدیلی شده ضمن اینکه ظرفیت آبمیوه گیری ما در روز ۳۰۰ هزارتن است.

وی اضافه کرد: خسارت باغداران مازنی بر اثر سرمازدگی که اخیرا اتفاق افتاد حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

همچنین، رئیس اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه عده‌ای با سواستفاده از شرایط پیش آمده بحث  کمبود محصول و واردات را مطرح کرده‌اند، افزود: ما دو منبع تامین پرتقال داریم که یکی شمال و بویژه مازندران است و منبع دیگر بخش جنوب کشور است.

پایان خبر- ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

رضا جمشیدی گفت: هزینه اجرای عملیات مورد نیاز برای برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی، رقم بالایی را طلب می کند به طوری که تامین مالی آن عددی بسیار سنگین است. هزینه برق‌رسانی به شهرک صنعتی سبزوار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، شهرک صنعتی قوچان هزار و ۴۰۰...
منصور آق ، بابیان اینکه هم اکنون ۲۵ مدرسه فوتبال و پنج مدرسه فوتسال با حدود پنج هزار عضو توسط مربیان بومی و فوتبالیست‌های برتر در گنبدکاووس فعالیت دارند، از مسوولان ورزش گلستان و شهرستان سوال کرد که آیا ضرورتی برای تاسیس...

مطالب مرتبط با برچسب