پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی, بین الملل, فرهنگ و هنر, فرهنگی, نمایشگاه  »   حراج ۲۰۰ عکس از موزه هنر متروپولیتن نیویورک در حراجی کریستیز
10 آذر 1400 , ساعت 9:00

خسارت مالی ناشی از پنج ماه تعطیلی این موزه مشهور در همه‌گیری کرونا حدود ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

حراج ۲۰۰ عکس از موزه هنر متروپولیتن نیویورک در حراجی کریستیز

مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند.

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد.

در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه به مزایده گذاشته می‌شوند. این تصاویر که به حوالی ۱۸۶۰ میلادی تعلق دارند از جمله مهم‌ترین مجموعه‌های این موزه محسوب می‌شوند.

در ۶ اکتبر نیز در مجموع ۱۶ عکس که هفت مورد از آن‌ها از کتاب «آمریکایی‌ها» اثر «رابرت فرانک» عکاس مشهور سوئیسی هستند نیز به مزایده گذاشته می‌شوند. ارزش یکی از این عکس‌های سیاه و سفید ۲۵۰هزار دلار برآورد شده است.

سایر آثار نیز در فاصله ۴ نوامبر تا ۱۸ نوامبر به صورت آنلاین به فروش گذاشته می‌شوند.

فروش آثار متروپولتین به دنبال تغییرات مقررات موزه‌های آمریکا صورت می‌گیرد. در آوریل سال ۲۰۲۰، انجمن مدیران موزه‌های هنری با تصویب مقررات جدیدی محدودیت‌ها درباره نحوه استفاده از عواید حاصل از فروش آثار هنری موزه‌ها را کاهش داد. پیش از این موزه‌ها فقط اجازه داشتند سود حاصل از فروش آثار هنری را صرف خرید آثار جدید کنند.

پایان خبر – موسی کلاته عربی – دهم آذر ماه ۱۴۰۰

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , بین الملل  , فرهنگ و هنر  , فرهنگی  , نمایشگاه

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها