شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل, سیاسی  »   مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر حذف نخواهد شد
۵ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۲۱

دبیر ستاد حقوق بشر کشور :

مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر حذف نخواهد شد

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه : افرادی که در سطوح بالا قاچاق مواد مخدر مشارکت دارند بدانند که مجازات اعدام حذف نخواهد شد.

محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در خصوص اینکه مجامع حقوق بشر به جمهوری اسلامی ایران ایراداتی را مبنی بر مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر وارد می‌دانند، اظهار کرد: بدون شک مجازات قاطع و سنگین را برای جرائم مربوط به موادمخدر حتما خواهیم داشت و  مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر حذف نخواهد شد .
لاریجانی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد اعدام‌ها در کشور مربوط به جرائم ناشی از مواد مخدر است، یادآور شد: عمده مواد مخدری که در افغانستان تولید می‌شود، به سمت پایتخت‌ کشورهای غربی روانه می‌شود و مصرف عمده آن در پاریس، لندن، برلین و آمریکا است. خیلی از کشورها با قاچاقچیان در تماس هستند و اجازه می‌دهند که قاچاقچیان مواد مخدرشان را ببرند و ما این موضوع را خلاف شرع و خلاف تلقی از اسلام می‌دانیم و مبارزه قاطع با مواد مخدر را برای بشریت انجام می‌دهیم.

همچنین وی افزود: بحث اعدام تحت عنوان فساد فی الارض است که بدون شک کسانی که شبکه‌های بزرگ پخش مواد مخدر را دارند، مصداق عینی این عنوان جرم هستند. و این موضوع به احتمال بسیار قوی در بازنگری هم مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر حذف نخواهد شد ؛ اما برای کسانی که دانسته یا ندانسته در ترافیک مواد مخدر، جابجا کردن و جرائم سطوح پایین تر نقش داشته‌اند ممکن است بازنگری صورت گیرد و کسانی که دخل وثیقی در گسترش نداشته‌اند یا بار اولشان بوده است مشمول یک تخفیفاتی شوند.

پایان خبر – ف م

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها