چهارشنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
»   مدیران برتر  »   در ساخت نورگیرهای شیشه ای استیند گلس به چه مواردی توجه داشته باشیم ؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ , ساعت ۱۱:۰۰

در ساخت نورگیرهای شیشه ای استیند گلس به چه مواردی توجه داشته باشیم ؟

امروزه استفاده از شیشه های لوکس و دست ساز استیند گلس در نورگیرها مورد توجه معماران , طراحان و سازندگان قرارگرفته است ولی بایستی بدانیم این نورگیرها چگونه و از کجا وارد ایران شدند و چه مواردی در اجرای آنها بایستی مورد توجه قرارگیرد .

آشنایی با شیشه های استین گلس در ایران با ورود شیشه های چینی برای درب و پنجره ها آغاز شد که با ابعاد و طرحهای محدود وارد شده و سازندگان درب از این شیشه ها در ورودی ها و درب های لابی ساختمان استفاده کردند . پس از آن در حدود سالهای ۱۳۸۵ تعدادی از هنرمندان به ساخت این شیشه ها به صورت فلت برای درب های ورودی اقدام کردند تا بتوانند بخشی از بازار ایجاد شده این محصول را به خود اختصاص دهند . در همین زمان بود که یکی از فارغ التحصیلان شیشه از دانشگاه هنر تهران که سالها در زمینه شیشه های کوره ای , فیوزینگ , کستینگ و طراحی شیشه تجربه داشتند وارد این بخش ازتولید شدند . خانم زهرا توتزاری با سابقه ۱۸ ساله در زمینه طراحی و تولید شیشه های تزیینی ساختمانی , تکنیک استیند گلس را بیش از پیش به جامعه معماری و ساختمانی ایران شناساندن . این مهندس هنرمند ایرانی با داشتن کارشناسی ارشد در رشته طراحی داخلی و همچنین گذراندن دوره تخصصی استیند گلس در موسسه iko  ایتالیا تحولی زیبا و منحصر بفرد در نورگیر و معماری ایرانی ایجاد کردند . ساخت نورگیرهای شیشه ای لوکس که توانست معماری ایرانی را دستخوش زیبایی وصف ناپذیری نماید توسط این بانوی هنرمند اتفاق افتاد .

نورگیرهای شیشه ای علی الخصوص گنبدهای استیند گلس به لحاظ اجرایی نیاز به محاسبات سازه ای دارند و چنانچه این طراحی توسط افراد غیر متخصص و به صورت تجربی انجام شود باعث ایجاد مشکلات در سازه می شود که در آینده اثر ضد تبلیغی برای این نوع محصول خواهد داشت . همچنین ساخت شیشه های استیند گلس بایستی توسط معیارهایی انجام شود که این شیشه را ایمن و در برابر ارتعاش و ضربه پایدار و مقاوم سازد زیرا شیشه های استیند گلس ساخته شده طبق آیین نامه BS  اروپا به صور کامل ایمن بوده و می تواند در نورگیرها استفاده شود ولی اگر در ساخت آن از اصول صحیح طراحی و مدولار مخصوص استفاده نشود می تواند ناایمن باشد و در فضای داخلی ایجاد خطر نماید .

همچنین نکات مربوط به آب بندی آنها نیز از مواردی است که بایستی بسیار مورد توجه قرارگیرد تا این سازه به مرور زمان تبدیل به مشکل آب دهی و عدم عایق بودن در برابر سرما , گرما و عوامل جوی نباشد . همه موارد گفته شده بایستی توسط یک تیم مهندس , طراحی و اجرایی کامل و هماهنگ انجام شود . از این روی کارفرمایان محترم بایستی قبل از اجرای کار از مشاوره مناسبی بهره مند شوند و اطلاعات کاملی را دریافت کنند سپس اقدام به تصمیم گیری و سپردن کار صفر تا صد ساخت نورگیر به مجموعه ای حرفه ای و قابل اعتماد نمایند .

 

این مشاوره بدون هیچ گونه هزینه ای توسط مجموعه آرچی تاج تحت مدیریت سرکار خانم زهرا توت زاری و یا به صورت مستقیم توسط خود ایشان انجام می شود .

شماره های تماس :

۰۹۱۲۳۱۲۰۹۹۷

۰۲۱۲۲۵۱۶۲۸۳

مطالب مرتبط با موضوع مدیران برتر

این روزها تشخیص برنج خوب، بسیار سخت شده است! قبل از کیفیت برنج، کشف اصالت آن مهم‌تر به حساب می‌آید. زمانی که برای خرید به فروشگاه‌های اینترنتی یا حقیقی سر می‌زنید با گروهی از نشان‌ها و برندهای متنوع تجاری مواجه...
اهمیت سلامتی را می توان از دیدگاه های مختلف مشاهده کرد، اما امروزه سلامت جسم برای اکثر افراد چه پیر و چه جوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این روزها وحشت بیماری کرونا همه ی جامعه را درگیر خود کرده ....

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها