دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مجلس اجازه استخدام پرستاران را بدهد
۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۴

وزیر بهداشت:

مجلس اجازه استخدام پرستاران را بدهد

وزیر بهداشت در خصوص اختلاف درآمد بین پرستاران و پرشکان گفت: حداقل مجلس اجازه استخدام پرستاران را بدهد تا آنها اندازه خودشان کار کنند نه بیشتر. در شرایط کنونی که برای این اختلاف درآمد نمی توان کاری کرد حداقل ساعات کار پرستاران منصفانه باشد.

سید حسن هاشمی با اشاره به عدم تناسب میان پرداختی پزشکان و پرستاران بیان کرد: انتقاد را قبول دارم اما متاسفانه کار تعداد معدودی از منتقدان به عناد کشیده شده است. در حوزه پرستاری نیز برخی به دنبال پزشک‌ستیزی هستند. بی‌عدالتی در پرداختی پزشکان و پرستاران و حتی بین خود جامعه پزشکی نیز وجود دارد. در دنیا این نسبت حدود یک به چهار یا یک به سه است اما بنای این موضوع از ۳۰ سال پیش گذاشته شده است.

هاشمی تاکید کرد: بر هم زدن این سیستم پرداختی بسیار سخت است و جزو ماموریت‌های ما نبوده است. من برای این کار پیش‌قدم نمی‌شوم چون باید اجماعی در این زمینه وجود داشته باشد و خود صنف نیز پیش‌قدم شود.

وزیر بهداشت نظام قدرتمند بیمه‌ای را یکی از عوامل موثر و کاهش بی‌عدالتی در پرداختی بین حوزه‌های پرستاری و پزشکی دانست و گفت: بهبود نظام عرضه و تقاضا نیز در این موضوع موثر است. مجلس اگر امتیاز ویژه‌ای برای پرستاران در نظر نمی‌گیرد حداقل اجازه استخدام دهد تا پرستاران به اندازه خودشان کار کنند نه بیشتر. کارانه آنها هم از درآمد کل بیمارستان پرداخت می‌شود که در این دوره تلاش کردیم تا سه برابر افزایش یابد اما اختلاف درآمد بین پزشکان و پرستاران قابل توجه است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب