دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   مجلس کلیات طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها را رد کرد
۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۴۹

مجلس کلیات طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها را رد کرد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کلیات طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها را رد کرد.

میرحمایت میرزاده با اشاره به جلسه امروز کمیسیون آموزش اظهار کرد: طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در دستور کار امروز کمیسیون قرار داشت که کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آن را بررسی کرده بود اما به دلیل اینکه برای تصمیم گیری در مورد این مسئله نیاز به طرح تفکیک جنسیت استاد  و … وجود دارد و عملا این موضوع را این طرح تامین نمی‌کرد، پیش بینی اعضای کمیسیون این بود که تعداد کثیری از این افراد حق  التدریسی دیگر امکان ادامه فعالیت نخواهند داشت؛ بنابراین کلیات این طرح در کمیسیون رد شد.

وی افزود:‌طرح جامع  جمعیت نیز از طرف کمیسیون فرهنگی به کمیسیون آموزش به عنوان (کمیسیون فرعی) ارجاع شده بود که پس از بررسی‌های دبیر مقرر شد وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت و درمان در کتاب‌های درسی و محتوای برنامه‌های درسی موضوع خطر کاهش جمعیت را لحاظ کرده و اهتمام لازم را در خصوص اعتبارات جهت آشنایی و آگاه سازی نسبت به خطرکاهش جمعیت و افزایش افراد مسن در جامعه اختصاص دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در پایان بیان کرد: مدیر کل کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش نیز در جلسه امروز در مورد بررسی مسائل مربوط به کتب‌ درسی در کمیسیون حضور داشت و نهایتا مقرر شد تا کمیسیون آموزش بازدیدی از سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش داشته باشد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

برخی از کارفرمایان شهرک صنعتی «کاوه» در شهر ساوه از کمبود نیروی انسانی ابراز نگرانی می‌کنند. نظر آنها این است که بخش زیادی از کارگران به مشاغلی چون دلالی روی آورده‌اند و تمایلی به اشتغال در حوزه صنعت ندارند. به نقل...
به نقل از خبرگزاری فارس مدیرکل بازرسی خراسان‌جنوبی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۶۹۶ مورد شکایت و گزارش فساد در سازمان بازرسی استان واصل شد که حدود ۶۱۷ مورد آن رسیدگی و تعیین تکلیف شده است. مدیرکل بازرسی خراسان‌جنوبی با...

مطالب مرتبط با برچسب