سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   محیط زیست یک معضل فراتر از جناح بازی سیاسی است
۴ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۴۲

محمد درویش در همایش «بررسی چالش محیط زیست خراسان و ایران» :

محیط زیست یک معضل فراتر از جناح بازی سیاسی است

محمد درویش، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری مردمی محیط‌ زیست در همایش «بررسی چالش محیط زیست خراسان و ایران» که امروز چهارم اسفندماه در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: محیط زیست یک معضل فراتر از جناح بازی سیاسی است و توجه به محیط زیست حیات اجتماعی را افزایش می‌دهد.

وی اظهار کرد: موضوع محیط زیست در رسانه ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته و برخی از آن  به عنوان ابزار سیاسی برای سرکوب کردن شخصیت های سیاسی استفاده می کنند.

 درویش گفت: موضوع ریزگرد در استان خوزستان به عنوان یک چالش محیط زیستی به یک رویداد سیاسی و جناحی تبدیل شده، در حالیکه باید به فرصتی برای ارتقای وضعیت محیط زیست کشور تبدیل شود.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری مردمی محیط زیست اظهار کرد: به دلیل شرایط ناسالم و گرد و غبار در خورستان ۹۵ درصد ساکنان به دنبال مهاجرت هستند.

وی عنوان کرد: بی‌توجهی مسئولان نسبت به خشکی دریاچه ارومیه کاملا مشهود است و امیدوارم دولت و مجلس شورای اسلامی از قدرت استحصال ۷.۱ میلیارد مترمکعب دریاچه ارومیه استفاده کنند.

درویش گفت: باتوجه به بی‌توجهی مردم و مسئولان ۱۸میلیون درخت بلوط در منطقه زاگرس کشور تخریب شده  و در چهار سال اخیر ۴۰ میلیون درخت شمشاد نیز در کشور تخریب شد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری مردمی سازمان محیط‌زیست اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار نیروی متخصص محیط زیست و منایع طبیعی در کشور مشغول به فعالیت هستند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

علی عبدی گفت:در سطح کشور معادن فعال ۵۰ درصد است در حالی که نسب معادن فعال استان تهران به سایر استان های کشور بالاتر است ضمن اینکه هشت تا ۱۰ درصد استخراج معادن در سطح کشور به این استان اختصاص دارد. بیشترین...
محمد دنان گفت:کارشناسان این شرکت با تجزیه و تحلیل فرایندهایی چون کیفیت فروش، شرایط بیمه‌گذار، تخمین میزان زیان و خسارت، توانگری، ذخایر و سود نهایی شرکت در صدور یک بیمه‌نامه و همچنین نوع فعالیت شرکت، صنعت و نگاه‌ صنعت به...

مطالب مرتبط با برچسب