سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مخالفت اعضای اتاق بازرگانی با تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت
۱۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۴

مخالفت اعضای اتاق بازرگانی با تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت

معاون بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در نشست علمی انتزاع وظایف و اختیارات بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اعضای اتاق بازرگانی ایران با تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت موافق نیستند و خوانساری رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری به این موضوع اشاره کرد.
مریم خزائی تاکید کرد: ادغام وزارت صنعت با تجارت به نفع متغیرهای اقتصادی است و یکی از الزامات استراتژی صادرات همسو بودن تجارت و صنعت است.
وی گفت: واقعیت های روز کشور حاکی از آن است که تولید در داخل اشباع است و برای توسعه باید به بازارهای خارجی بیندیشیم و این امر با هماهنگی صنعت و تجارت محقق می شود.
به گفته معاون بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بهبود وضعیت اقتصادی کشور نیازمند بهبود محیط کسب و کار، کاهش دخالت ها و رفع نظارت های بی مورد دولت است.
وی در پایان تصریح کرد: بهتر است به جای اینکه به فکر تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت باشیم شرایط موجود را بررسی کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب