یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مدیران دستگاه های اجرایی قانون را تفسیر شخصی نکنند
۲۴ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۱۷

مدیران دستگاه های اجرایی قانون را تفسیر شخصی نکنند

محمد اسلامی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی مجری قوانین هستند و نباید با تفسیر های شخصی از اجرای آن سرباز زنند.
وی تاکید کرد: مصوبات شورای گفت و گو نباید در حد فرمایشی باقی بماند و اجرای آن مخدوش شود.

وی افزود: مدیران باید بیش از هر فرد دیگری شرایط اقتصادی کشور را درک کنند و مسیر تولید را برای بخش خصوصی و دیگر بخش ها باز کنند.

اسلامی همچنین با اشاره به اجرا نشدن برخی مصوبات پیشین شورای گفت و گو، افزود: تمام مصوبات در کمیسیون های زیرگروه مصوب شدند و چکش کاری شدند، پس مدیران فقط مجری و تسهیل گر این مصوبات هستند و نباید بر اساس تفسیر خود از اجرای آن سر باز بزنند.

وی همچنین تاکید کرد: مدیرانی که نمی توانند در این فضا کار بکنند و با مشکل مواجه هستند، مشکلاتشان را به استانداری منتقل کنند تا هم مشکلات بررسی و تکلیف مدیران آن حوزه مشخص شود.

۳۰ درصد مصوبات شورای گفتگو در دست پیگیری است

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و رئیس اتاق بازرگانی مازندران هم در این نشست خواستار اجرای کامل مصوبات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در استان شد وگفت: ۳۰ درصد مصوبات در دست پیگیری است.

عبداله مهاجر دارابی با اشاره به مصوبات برای توسعه صادرات در استان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد مصوبات اجرا نشده و ۳۰ درصد مصوبات نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: یکی از دغدغه های جدی بیمه عوارض و لیست کارگران شاغل در پروژه های شهرداری است و روی این مسئله و اجرای آن از سوی تامین اجتماعی اختلاف نظر وجود دارد.

مهاجر تصریح کرد: نگاه تامین اجتماعی این است که باید سهم بیمه از عوارض وصولی شهرداری اخذ شود ولی نگاه قانون و بخش خصوصی متفاوت از آن است.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

رامین صادقی گفت،در سال گذشته تعداد 17 فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شده که نسبت به سال 98، 6/2 درصد افزایش داشته است. وی آزاد سازی معادن راکد و منجمد را یکی از برنامه های مهم در سال جهش تولید...
سید مهدی فلاح میری گفت،شرکت صنایع ابریشم گیلان واقع در شهرستان صومعه‌سرا سال ۱۳۶۲ درزمینه تولید نخ ابریشم با ظرفیت اسمی ۱۰۴ تن در سال، با اشتغال حدودا ۳۰۰ نفر و در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از ایلنا; محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز حمل‌ونقل، رانندگان و راهداران با بیان اینکه حمل‌ونقل به معنای واقعی کلمه شریان حیاتی هر کشور است، گفت: اگر این شریان حیاتی پرظرفیت و با انضباط عمل کند موتور محرک...
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در 21 آبان 98 طی نامه شماره 121006/100/02 خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استانها دستور لغو شیوه نامه مذکور را ابلاغ نمود. در متن نامه آمده است: “با عنایت به درخواست های واصل...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها