دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مدیران دستگاه های اجرایی قانون را تفسیر شخصی نکنند
۲۴ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۱۷

مدیران دستگاه های اجرایی قانون را تفسیر شخصی نکنند

محمد اسلامی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی مجری قوانین هستند و نباید با تفسیر های شخصی از اجرای آن سرباز زنند.
وی تاکید کرد: مصوبات شورای گفت و گو نباید در حد فرمایشی باقی بماند و اجرای آن مخدوش شود.

وی افزود: مدیران باید بیش از هر فرد دیگری شرایط اقتصادی کشور را درک کنند و مسیر تولید را برای بخش خصوصی و دیگر بخش ها باز کنند.

اسلامی همچنین با اشاره به اجرا نشدن برخی مصوبات پیشین شورای گفت و گو، افزود: تمام مصوبات در کمیسیون های زیرگروه مصوب شدند و چکش کاری شدند، پس مدیران فقط مجری و تسهیل گر این مصوبات هستند و نباید بر اساس تفسیر خود از اجرای آن سر باز بزنند.

وی همچنین تاکید کرد: مدیرانی که نمی توانند در این فضا کار بکنند و با مشکل مواجه هستند، مشکلاتشان را به استانداری منتقل کنند تا هم مشکلات بررسی و تکلیف مدیران آن حوزه مشخص شود.

۳۰ درصد مصوبات شورای گفتگو در دست پیگیری است

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و رئیس اتاق بازرگانی مازندران هم در این نشست خواستار اجرای کامل مصوبات شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت در استان شد وگفت: ۳۰ درصد مصوبات در دست پیگیری است.

عبداله مهاجر دارابی با اشاره به مصوبات برای توسعه صادرات در استان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد مصوبات اجرا نشده و ۳۰ درصد مصوبات نیز در دست پیگیری است.

وی افزود: یکی از دغدغه های جدی بیمه عوارض و لیست کارگران شاغل در پروژه های شهرداری است و روی این مسئله و اجرای آن از سوی تامین اجتماعی اختلاف نظر وجود دارد.

مهاجر تصریح کرد: نگاه تامین اجتماعی این است که باید سهم بیمه از عوارض وصولی شهرداری اخذ شود ولی نگاه قانون و بخش خصوصی متفاوت از آن است.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
به نقل از ایرنا، نشست کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۳۸ بنای تاریخی و فرهنگی، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران صندوق توسعه و احیاء برگزار شد...

مطالب مرتبط با برچسب

 محمد اسلامی گفت:برای رسیدن به این هدف لازم است چند واحد دیگر نیروگاههای هسته‌ای در کشور جانمایی شود.بنابراین به زودی از طریق ساز و کارهای گوناگون با استفاده از ظرفیت داخلی و به کارگیری شرکت‌های بزرگ بین المللی سرمایه‌گذاری برای رسیدن به...
به نقل از ایلنا; محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز حمل‌ونقل، رانندگان و راهداران با بیان اینکه حمل‌ونقل به معنای واقعی کلمه شریان حیاتی هر کشور است، گفت: اگر این شریان حیاتی پرظرفیت و با انضباط عمل کند موتور محرک...