سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   انرژی  »   مذاکرات با هندی‌ها بر سر میدان گازی فرزاد B به نتیجه نرسیده
۲۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۹

معاون وزیر نفت توضیح داد

مذاکرات با هندی‌ها بر سر میدان گازی فرزاد B به نتیجه نرسیده

معاون وزیر نفت در مورد علاقه هندی‌ها به مشارکت در توسعه میدان گازی فرزاد B توضیح داد: مذاکرات با هندی‌ها بر سر میدان گازی فرزاد B همچنان ادامه دارد اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. همچنین، گاز پروم هنوز مطالعات خود را در مورد میدان گازی فرزاد بی نهایی نکرده است.

امیرحسین زمانی نیا در ادامه بیان کرد: قیمت‌های جهانی گاز  پایین است و با توجه به هزینه انتقال پیشنهاد ترکیه برای صادرات گاز به اروپا برای ایران مقرون به صرفه نیست. در حال حاضر همه همسایه‌های ایران نیازمند گاز هستند. از عراق گرفته تا پاکستان، عمان، امارات، کویت و … و تولیدات گاز ایران هم به تدریج زیاد می‌شود و می تواند بازارهای منطقه را هدف صادرات خود قرار دهد.

پیش از این اعلام شده بود ترکیه پیشنهاد کرده گاز ایران از خاک این کشور به اروپا منتقل شود. شرط ایران برای انعقاد این قرارداد سه جانبه این است که گاز ایران مستقیما به اروپا ارسال شده و در ترکیه مصرف نشود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

هادی بیگی‌نژاد ،با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی در بهمن ماه سال گذشته، اظهار کرد: ما در گام نخست به مجوز نیاز داشتیم که صادر شد، گام بعدی، انتخاب پیمانکار و شروع کار بود تا مقدمات...
روح اله نوریان گفت:قرارداد اجرای فاز ۲ این پالایشگاه با شرکت پیمانکار اوایل اردیبهشت سال جاری منعقد شده و هم اکنون در مراحل پایانی تکمیلی تجهیز کارگاه قرار دارد.  طی پیگیری های انجام شده ماه های پایانی سال گذشته، با اختصاص بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب