شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, امور زیربنایی  »   مراسم افتتاح پروژه‌های رایتل با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۱

مراسم افتتاح پروژه‌های رایتل با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره با تاثیر شگرف حوزه آی. سی. تی بر زندگی مردم گفت: امروز شاهد هستید که آژانس‌ها و تاکسی سرویس‌های اینترنتی چگونه جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. باید از تکنولوژی در ابعاد مختلف بهره بگیریم.

صبح امروز ، مراسم افتتاح پروژه‌های رایتل با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد . که در این مراسم، علی ربیعی ضمن گرامیداشت ایام مبارک فجر اظهار کرد: هرسال دهه فجر فقط مراسم نیست و ما هرسال باید محتوای انقلاب را مرور کنیم.

وی افزود: دولت روحانی رشد وجه اقتصادی کشور را در کنار حفظ وجه انقلابی دنبال می کند و تلاش‌های اقتصادی امروز از جمله اقدامات رایتل استمرار دستاوردهای انقلاب است.

ربیعی با اشاره به نظریه‌های تسلط بر جهان گفت: ۱۹۸۰ نظریه تسلط بر شاهراه‌های اطلاعاتی مطرح شد و کمتر از ۴۰ سال از آن گذشته و محقق شده است. امروز بدون شک حوزه آی. سی. تی همه چیز ما را به طور شگرفی تحت تاثیر قرار داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مردم و نهادهای اجتماعی در حال تغییر هستند و به طور شگرفی تحت تاثیر از آی. سی. تی در حال تغییرند. رابطه دولت با مردم و زندگی روزمره مردم هم متاثر از ای. سی. تی است و نمی‌توانیم آن را درنظر نگیریم.

ربیعی به افزایش سهم اشتغال از آی. سی. تی اشاره کرد و گفت: برای سال آینده سهم ۱۲ درصدی اشتغال از آی. سی. تی را پیش بینی کردیم و امیدواریم با کمک وزارت ارتباطات به ۲۰ درصد برسد.

وی افزود: امروز حرکت “آژانس‌های الکترونیک” را ببینید چطور جامعه را متاثر کرده و تحت تاثیر قرار داده است؟ با یک دیدگاه سه سال رایتل به عقب افتاد و آن استفاده از تماس تصویری بود که باید از آن درس بگیریم. امروز اپلیکیشن‌هایی چون imo و واتس آپ و… هم این امکانات را دارند. باید بر تکنولوژی فایق بیاییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه می‌توانیم استفاده اخلاقی از تکنولوژی را رویج کنیم گفت: همیشه به حوزه آی. سی. تی به چشم “آسیب” نگاه کرده ایم، هرچند غلط نیست اما حوزه‌ای است که ثروت و اشتغال در آن نهفته است و می توان اخلاقی کردن جامعه را از آن طریق مدنظر داشت. باید بیش از این به فرصت‌های حوزه آی . سی. تی بپردازیم.

ربیعی در پایان گفت: خوشحالم که شرکت‌های تامین اجتماعی بتوانند بیشتر به مردم خدمت کنند، این شرکت ها متعلق به بازنشسته‌ها هستند و هرچقدر بیشتر رشد کنند به رشد زندگی مردم پایین دست کمک کرده‌اند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , امور زیربنایی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها