جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   مراسم شاهنامه خوانی به مناسبت شب‌های ماه مبارک رمضان
۹ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۷

مراسم شاهنامه خوانی به مناسبت شب‌های ماه مبارک رمضان

مراسم شاهنامه خوانی به مناسبت فرارسیدن شب‌های ماه مبارک رمضان امشب سه‌شنبه ۹ خرداد در فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار می شود.

به نقل از مهر، مژگان رئیسی امجد مدیر فروشگاه مرکزی شهر کتاب گفت: شهر کتاب مرکزی، همزمان با نخستین هفته ماه مبارک رمضان (۶ تا ۱۲ خرداد) برنامه‌های ویژه‌ای برای داستان‌خوانی، موسیقی، دیدار و گفتگو با اهالی سینما، برنامه‌های آیینی، شاهنامه‌خوانی و … پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: چهارمین روز از سلسله برنامه‌های ویژه شهر کتاب مرکزی به مناسبت ماه مبارک رمضان، با عنوان «شهر کتاب شب‌های رمضان بیدار است» با مراسم «شاهنامه ‌خوانی» ادامه پیدا می کند.

مدیر فروشگاه مرکزی شهر کتاب در ادامه گفت: شاهنامه‌خوانی، آیینی بسیار خوب و جذاب است اما ترس این هست که به فراموش سپرده شود حال آنکه می‌توان با برگزاری مراسمی این چنینی، به احیای این نوع برنامه ها کمک کرد.

امجد گفت: در مراسمی که امشب سه شنبه ۹ خرداد از ساعت ۲۲ در فروشگاه شهر کتاب مرکزی برگزار می شود، مرشد کیخسرو دهقان داستان‌هایی از شاهنامه را برای علاقه‌مندان می‌خواند و اردشیر صالح‌پور، استاد دانشگاه نیز درباره این مراسم آیینی صحبت خواهد کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از گاردین، اسپانیا حراج شدن یک تابلو نقاشی که احتمال دارد یکی از آثار «کاراواجو»،‌ نقاش مشهور رنسانس باشد را متوقف کرد. مطالعات دقیق‌تر بر روی این نقاشی که مسیح (ع) را درحالی که زخمی شده است به تصویر...
به نقل از ایرنا، سید مهدی طلایی مقدم روز یکشنبه به مناسبت ۲۰ فروردین ماه «روز هنر انقلاب اسلامی » در آیین تجلیل از ۵۵ هنرمند فعال شهرستان که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در تالار شیخ محمدتقی بافقی برگزار...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها