سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   فرهنگ و هنر  »   مراسم پایانی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:11

مراسم پایانی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد

این مراسم (شنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه) با حضور و سخنرانی سیدرضا صالحی امیری؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت ارشاد و رییس سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مهدی اسماعیلی راد؛ معاون اجرایی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم از سفیر ایتالیا که کشورش امسال مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران بود تقدیر شد. همچنین از طرگای شفق مدیر موسسه یونس امره به نمایندگی از غرفه شهر استانبول که امسال شهر مهمان ویژه نمایشگاه بود تقدیر شد.

به نقل از ایسنا، مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران با دریافت جایزه‌ مهمان ویژه‌ نمایشگاه کتاب اعلام کرد: افتخار می‌کنم در این روز بزرگ این جایزه‌ بزرگ را دریافت می‌کنم.

او اظهار کرد: با آمار و اطلاعات دقیقی که امروز اعلام شد، این نمایشگاه اتفاق بسیار بزرگ و ویژه‌ای به شمار می‌رود.

کنچاتوری درباره حضور ایتالیا در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: کشور ایتالیا تمام توان خود را برای بهترین حضور در این اتفاق بزرگ به کار گرفت و با غرفه‌ ویژه‌ ایتالیا شاهد این حضور بودیم.

سفیر ایتالیا در پایان با ابراز امیدواری برای نمایشگاه کتاب سال آینده خاطرنشان کرد: برای نمایشگاه سال آینده بهترین‌ها را آرزو دارم، همان‌طور که در نمایشگاه امسال شاهد بهترین اتفاق‌ها بودیم.

در مراسم پایانی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران، با حکم هیات داوران ناشران داخلی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه‌های برتر نمایشگاه معرفی شدند.

مهدی اسماعیلی راد معاون اجرایی سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران نیز با اشاره به تعداد ناشران حاضر در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: در این دوره ۱۸۶۰ ناشر داخلی و ۱۴۰ ناشر خارجی حضور داشتند.

او افزود: همچنین بیش از ۲۳۳هزار عنوان کتاب در بخش داخلی و ۱۹۰هزار عنوان کتاب در بخش خارجی عرضه شد.

اسماعیلی با اشاره به حضور ناشران خارجی از کشورهای جهان در نمایشگاه گفت: ناشران ۱۱ کشور به صورت مستقیم در نمایشگاه حضور پیدا کردند و ۱۳ کشور به صورت غیرمستقیم و به واسطه نمایندگان در نمایشگاه حضور داشتند.

معاون اجرایی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اضافه کرد: بیش از ۸۰۰ فعال رسانه در نمایشگاه فعالیت داشتند. ۲۰۰ هزار دانشجو و طلبه نیز از تسهیلات خرید کتاب بهره‌مند شدند و علاوه بر دانشجویان و طلاب، استادان حوزه و دانشگاه و دانش‌آموزان هم از تسهیلات خرید کتاب بهره‌مند شدند.

او با اشاره به واگذاری نمایشگاه کتاب به اصناف گفت: تلاش کردیم شکافی را که از سال ۱۳۸۶ در واسپاری نمایشگاه به اصناف پیش آمده بود در طول این سه سال برطرف کنیم.

وی با اشاره به نواقصی که در این امر وجود داشت، خاطرنشان کرد: امیدواریم اختیاراتمان متناسب با مسئولیتمان باشد. از وزیر ارشاد می‌خواهیم تا کلید اداره امور نمایشگاه کتاب سی و یکم را از فردا در اختیار ناشران قرار دهد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...

مطالب مرتبط با برچسب

با کاهش دمای هوا و پایداری‌های جوی، از کیفیت هوای تهران کاسته شده و هوا برای گروههای حساس جامعه آلوده استبه نقل ازخبرگزاری مهر، کیفیت هوای پایتخت همزمان با پایداری‌های جوی کاهش یافته و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های...
به نقل از ایسنا، براساس آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی مهرماه به ۳۱ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش و در مقایسه با مدت مشابه...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها