شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   مردم ایران شگفت زده می شوند/ کابینه کارآمد انتخاب می کنم
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۳

اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

مردم ایران شگفت زده می شوند/ کابینه کارآمد انتخاب می کنم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه کشور ما کشور جوانی است، گفت: در کابینه ام از افراد جوان، پرتحرک و کارآمد استفاده خواهم کرد.

به نقل از اقتصاد ایران، “اسحاق جهانگیری” در برنامه انتخاباتی ضبط شده شبکه خبر در خصوص اسامی افراد کابینه اش افزود: مهمترین اقدامی که رئیس جمهور بعد از گرفتن رای از مردم برای تشکیل دولت انجام می دهد ،تشکیل کابینه است.
وی ادامه داد: رئیس جمهور برای انتحاب این افراد نیازمند مشورت های مختلفی با گروه ها ، احزاب و مقامات مختلف و تعامل با مجلس است.
جهانگیری تصریح کرد: مهم این است که کابینه باید کارآمد باشد و بتواند مشکلات کشور را حل کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم وقتی کابینه ای را کارآمد می دانند که ببینند این کابینه با تصمیماتی که می گیرد گره های زندگی آنها را باز و مسیر توسعه کشور را هموار می سازد
وی ادامه داد: کابینه کارآمد باید اقدامات توسعه ای ،سیاسی و فرهنگی کشور را به سمت توسعه هموار سازد و در این موقعیت می شود به شاخص ها اشاره کرد.
جهانگیری گفت: افرادی که انتخاب می شود با توجه به برنامه ای که وجود دارد باید برنامه را قبول داشته باشند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید افرادی باشند که بین متخصصین کشور جزو سرامد ها باشند و در رشته های فنی باید وزیر مربوطه جهت گیری مناسبی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: مهم این است که از نظر فعالان این بخش در دولت ،دانشگاه و بخش خصوصی آن فرد به عنوان فردی متخصص شناخته شود.
جهانگیری تصریح کرد: باید وزیر انسانی امین و پاکدست باشد و این پیش نیاز هر مسئولی در جمهوری اسلامی است که به عنوان شاخص تعیین کننده است.
وی گفت: باید از تحرک کافی برخوردار باشد و بتواند با حضور در موقعیت های مختلف تصمیم گیری به موقع انجام دهد و نیرو ها را هم جهت کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید کابینه ای باشد که تمام جریانات کشور حس کنند که در این کابینه حضور دارند.
جهانگیری تاکید کرد: همه افراد جامعه اعم از زنان ،جوانان و افراد مجرب باید احساس کنند که در این کابینه حضور دارند.
وی گفت: امیدوارم کابینه ای که انتخاب می کنم ،کابینه ای شگفتی ساز باشد و مردم ایران با شنیدن این لیست احسنتی از دل بگویند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید به شخصیت ها و سرمایه های اجتماعی کشور احترام بگذاریم و از آنها کمک بگیریم، باید زمینه ای ایجاد کنیم تا همه آنها بیایند و بنده در حد توان خود در خدمت مردم ایران هستم تا نقشی برای حل مشکلات ملت ایفا کنم.
پایان خبر- س ر
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

محاکمه نخست وزیر سابق کویت به اتهام فساد مالی تهران- ایرنا- کمیته تحقیقات دادگاه وزیران ، حکم رسیدگی به پرونده «جابر المبارک» نخست وزیر پیشین ، «خالد الجراح» وزیر دفاع سابق و ۴ نفر دیگر از مسئولان این کشور را به...
به گزارش ایرنا، روزنامه الانباء کویت روز یکشنبه به نقل از یک منبع رسمی در شرکت نفت این کشور اضافه کرد که شرکت‌های برنده در این قرارداد، محلی هستند.  به گفته وی شرکت‌های «خالد الخرفی»  برای دو مکان (در شمال و جنوب کویت) و...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح همزمان و متمرکز ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در ابتدا در ارتباط با استان خوزستان با تسلیت حمله تروریستی اخیر در اهواز ابراز امیدواری کرد که فرزندان خوزستانی در تعلیم و تربیت...
۱۷ سال از الزام وزارت صنعت به تدوین سند راهبردی توسعه صنعتی می گذرد اما این سند همچنان در وزارت صنعت در حال تدوین و بازنویسی و رونمایی است؛ بی آنکه اراده‌ای برای اجرای آن وجود داشته باشد. به نقل از...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها