سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   مردم ایران شگفت زده می شوند/ کابینه کارآمد انتخاب می کنم
17 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:03

اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

مردم ایران شگفت زده می شوند/ کابینه کارآمد انتخاب می کنم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه کشور ما کشور جوانی است، گفت: در کابینه ام از افراد جوان، پرتحرک و کارآمد استفاده خواهم کرد.

به نقل از اقتصاد ایران، “اسحاق جهانگیری” در برنامه انتخاباتی ضبط شده شبکه خبر در خصوص اسامی افراد کابینه اش افزود: مهمترین اقدامی که رئیس جمهور بعد از گرفتن رای از مردم برای تشکیل دولت انجام می دهد ،تشکیل کابینه است.
وی ادامه داد: رئیس جمهور برای انتحاب این افراد نیازمند مشورت های مختلفی با گروه ها ، احزاب و مقامات مختلف و تعامل با مجلس است.
جهانگیری تصریح کرد: مهم این است که کابینه باید کارآمد باشد و بتواند مشکلات کشور را حل کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم وقتی کابینه ای را کارآمد می دانند که ببینند این کابینه با تصمیماتی که می گیرد گره های زندگی آنها را باز و مسیر توسعه کشور را هموار می سازد
وی ادامه داد: کابینه کارآمد باید اقدامات توسعه ای ،سیاسی و فرهنگی کشور را به سمت توسعه هموار سازد و در این موقعیت می شود به شاخص ها اشاره کرد.
جهانگیری گفت: افرادی که انتخاب می شود با توجه به برنامه ای که وجود دارد باید برنامه را قبول داشته باشند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید افرادی باشند که بین متخصصین کشور جزو سرامد ها باشند و در رشته های فنی باید وزیر مربوطه جهت گیری مناسبی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: مهم این است که از نظر فعالان این بخش در دولت ،دانشگاه و بخش خصوصی آن فرد به عنوان فردی متخصص شناخته شود.
جهانگیری تصریح کرد: باید وزیر انسانی امین و پاکدست باشد و این پیش نیاز هر مسئولی در جمهوری اسلامی است که به عنوان شاخص تعیین کننده است.
وی گفت: باید از تحرک کافی برخوردار باشد و بتواند با حضور در موقعیت های مختلف تصمیم گیری به موقع انجام دهد و نیرو ها را هم جهت کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید کابینه ای باشد که تمام جریانات کشور حس کنند که در این کابینه حضور دارند.
جهانگیری تاکید کرد: همه افراد جامعه اعم از زنان ،جوانان و افراد مجرب باید احساس کنند که در این کابینه حضور دارند.
وی گفت: امیدوارم کابینه ای که انتخاب می کنم ،کابینه ای شگفتی ساز باشد و مردم ایران با شنیدن این لیست احسنتی از دل بگویند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید به شخصیت ها و سرمایه های اجتماعی کشور احترام بگذاریم و از آنها کمک بگیریم، باید زمینه ای ایجاد کنیم تا همه آنها بیایند و بنده در حد توان خود در خدمت مردم ایران هستم تا نقشی برای حل مشکلات ملت ایفا کنم.
پایان خبر- س ر
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح همزمان و متمرکز ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در ابتدا در ارتباط با استان خوزستان با تسلیت حمله تروریستی اخیر در اهواز ابراز امیدواری کرد که فرزندان خوزستانی در تعلیم و تربیت...
۱۷ سال از الزام وزارت صنعت به تدوین سند راهبردی توسعه صنعتی می گذرد اما این سند همچنان در وزارت صنعت در حال تدوین و بازنویسی و رونمایی است؛ بی آنکه اراده‌ای برای اجرای آن وجود داشته باشد. به نقل از...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها