یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۱۰

مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند

عزت الله بهشتی فرد گفت: آتش سوزی ها جنگلهای منطقه “بیدگره موگر” بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد هنوز ادامه دارد اما نیروهای منابعی طبیعی، نیروهای مردمی و نیروهای برخی ادارات در حال تلاش برای خاموش و مهار کردن آتش سوزی هستند.

 وی بیان کرد: وزش باد باعت کندی عملیات مهار و خاموش کردن آتش سوزی شده است.

به نقل از ایسنا، مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا روز سه شنبه، ۳۰ خرداد ماه ۳۷ فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع این استان رخ داده که ۱۸۵ هکتار از منابع طبیعی طعمه حریق شد.

بهشتی فرد تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ فقره آتش سوزی رخ داده بود که ۳۰۰هکتار از جنگلها و مراتع این استان در آتش سوخته بودند.

وی ادامه داد: در صورتی که رسانه ها اطلاع رسانی کنند که نیروهای مردمی و ادارات در مواقع آتش سوزی پای کار بیایند و همکاری و کمک کنند بخش زیادی از کارها زودتر انجام می شود و هر چه هر چه آتش سوزی سریعتر مهار شود قطعا خسارات وارد کمتر خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال کارکنان منابع طبیعی کار اداری را تعطیل کردند و در بیشتر اوقات در حال مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگلها هستند.

بهشتی فرد تاکید کرد: ادارات، سازمانها و دستگاه‌های لشکری و کشوری طبق تبصره ذیل ماده ۴۷ قانون حفاظت که مهار آتش سوزی جنگلها را وظیفه همه دانسته، به هنگام آتش سوزی جنگلها به کمک ما بیایند چراکه تعداد آتش سوزی ها زیاد و نیروها کم است بنابراین برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی ها باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از نابودی این منابع ملی و سرمایه آیندگان استان و حتی کشور جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: از مسئولان کشوری حمایت مالی و امکانات و تجهیزاتی انتظار داریم. البته وضعیت اعتبارات ملی ما نسبت به استانی بهتر بود و تجهیزاتی از محل اعتبارات ملی خریداری شده اما باز هم جا دارد که برای حفاظت و نگهداری از این سرمایه ملی(جنگلها) کمک و حمایت های بیشتر صورت گیرد.

به نقل از ایسنا، طی امروز، چهارشنبه، ۳۱ خرداد ماه ۹۶  سه فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع مناطق “طسوج”،” دنای شرقی”، و “مارگون” استان کهگیلویه وبویراحمد رخ داده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از رویترز ; آتش سوزی یک کارخانه کبریت سازی در جزیره سوماترای اندونزی جان 30 نفر را گرفت. آتش سوزی در این کارخانه کوچک با صدای انفجار شروع شده و در زمان حادثه حدود 30 نفر مشغول به کار بوده‌اند. رئیس...
به نقل از رویترز ; روز شنبه آتش سوزی در یکی از اردوگاه ها در شمال غربی بوسنی،کشوری در جنوب شرقی اروپا 29 مصدوم برجای گذاشت. هرسال مهاجران زیادی از کشورهای آسیایی و شمال آفریقا وارد بوسنی و در اردوگاه های...