دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, فرهنگ و هنر  »   مرمت 10 خانه تاریخی بروجرد از هفته آینده آغاز می شود
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۶

مرمت ۱۰ خانه تاریخی بروجرد از هفته آینده آغاز می شود

سرپرست معاونت میراث فرهنگی لرستان گفت: پاکت های مناقصه مرمت ۱۰ خانه تاریخی در بروجرد هفته آینده بازگشایی می شود و بهسازی و مرمت آن آغاز می شود.

زهرا بهاروند بیان کرد: قرار است خانه‌های قدیمی بروجرد به صورت مشارکتی مرمت شوند. هفته آینده پاکت‌های مناقصه باز می‌شوند و در فاز اول حدود ۱۰ خانه و ابنیه تاریخی شهر بروجرد مرمت و بازسازی شوند که کار آنها هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی افزود: متأسفانه اعتباری که برای هر خانه درنظر گرفته می‌شود محدود بوده و حجم تخریب این خانه‌ها با توجه به زلزله گذشته گسترده است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی لرستان اضافه کرد: بعضی از بناها به علت تخریب زیاد بیشتر اعتبار آن صرف خاکبرداری می‌شود کما اینکه در دو خانه رحیمی و بهرامی شهر خرم‌آباد این مشکل را داریم. پروژه مرمت و بازسازی ابنیه‌ تاریخی زمان‌بر است و نیاز به اعتبار بیشتری دارد.

بهاروند یادآور شد: تقریباً برای هر بنای تاریخی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

پایان خبر- س ر

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب