دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   مزایای دسترسی به نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی شهر تهران
۱۹ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۴۴

مزایای دسترسی به نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی شهر تهران

شهردار تهران در حاشیه سومین همایش عمران شهری که در برج میلاد برگزار شد از مزایای دسترسی به نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی شهر تهران سخن گفت.

محمدباقر قالیباف با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز نقشه‌های تهران رونمایی شد،‌ گفت: از زمانی که تهران شکل گرفت تا سال ۵۷ این نقشه‌ها گردآوری شده که در قالب یک کتاب منتشر شده است.

وی با بیان اینکه امروز برای نخستین بار همچنین از نقشه ژئوتکنیک شهر تهران رونمایی شد، تصریح کرد: به خاطر دارید که بنا به دلایلی در سطح شهر شاهد فرونشست‌هایی بودیم و حفره‌هایی در خاک ایجاد می‌شد که با کمک کشورهای خارجی “جی‌پی آر” وارد کشور شد و از این پس حفره‌ها شناسایی می‌شوند.

طرح تولید نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی شهر تهران توسط مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح شهرداری تهران انجام می شود و هدف از اجرای آن، ایجاد یک بانک جامع اطلاعاتی در مورد شرایط ژئوتکنیکی پایتخت است. دسترسی آسان به پارامترهای تعیین کننده محاسبات ژئوتکنیکی و افزایش اطمینان از نتایج محاسبات طراحی پروژه های عمرانی از مزایای دسترسی به نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب