سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   مزایده‌های تخصصی در رویداد هنری طهران
۵ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۵۸

مزایده‌های تخصصی در رویداد هنری طهران

سعید محمدزاد اکبری مدیرمسئول رویداد هنری طهران گفت: موسسه فرهنگی هنری رسام عرب‌زاده از چندین سال گذشته به دنبال ایجاد سبکی جدید برای به نمایش گذاشتن فرش دستباف ایران بود تا بتوان فرش‌های هنری را جدا از نمایشگاه‌هایی که هست، به نمایش گذاشت. متاسفانه در نمایشگاه‌هایی که امروز در کشور ما و برای ارائه فرش برگزار می‌شود، استانداردهای لازم رعایت نمی‌شود. مثلا فرش استاد صفدرزاده حقیقی در کنار یک گبه‌ عادی نمایش داده می‌شود.

وی ادامه داد: ما نخستین دوره رویداد هنری طهران را برگزار کردیم تا بتوانیم شکل استانداردی از نمایش فرش را عملی کنیم و در کنار آن به هنرهای دیگری چون مُد، تجسمی و موسیقی هم بپردازیم. در این نمایشگاه ما تنها ۱۱ قطعه فرش را به نمایش گذاشتیم. اما امکان این را داشتیم که ۱۰۰۰ تخته فرش را به اینجا بیاوریم اما از نظر ما این کار دلیلی نداشت. به هر ترتیب طبق برنامه ریزی های انجام گرفته گام‌های بعدی این رویداد، در کشورهای استرالیا و قطر برگزار می‌شود. در این راستا ‌ ما سنخیت فصل‌ها را با جشن‌های ملی در نظر گرفته‌ایم. در تابستان «تیرگان»، پاییز «مهرگان»، زمستان جشن «سده» و در بهار جشن «نوروز» را داریم.

اکبری اظهار کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در کشورهای پیشرفته نمایشگاه‌های هنری و مُد، همزمان با همین جشن‌های سالانه ما برگزار می‌شود. ما هم سعی می‌کنیم نمایشگاه‌هایمان را با رخدادهای جهانی مطابقت سازی کنیم. در میان آثاری که در رویداد هنری طهران به نمایش در می‌آیند یک وجه مشترک و یک رمز مشترک هست که آن هم «مولانا» است. هدف دیگری هم در برگزاری رویداد هنری طهران داریم که آن هم رسیدن به مزایده‌های تخصصی است. ما می‌خواهیم در این چهار زمینه هنری، مزایده‌های رسمی به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...
مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...

مطالب مرتبط با برچسب