چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   مزایده تابلوی بانوان اهل ژیورنی (Les Demoiselles de Giverny) از نقاشی‌های مونه
۳۰ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۲۰:۱۹

مزایده تابلوی بانوان اهل ژیورنی (Les Demoiselles de Giverny) از نقاشی‌های مونه

از جمله ارزشمندترین آثار موجود در بین این پنج اثر، تابلوی انبوهی از گل‌های داوودی (Massif de chrysanthèmes) است که درست همان سالی که مونه کار کشیدن مجموعه نقاشی‌های نیلوفرهای آبی را شروع کرد، یعنی در سال ۱۸۹۷، روی بوم آمد. ارزش تخمینی این تابلو بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون پوند برآورد شده است. از دیگر نقاشی‌های مونه که در این حراجی چکش خواهند خورد، می‌توان به تابلوی بانوان اهل ژیورنی (Les Demoiselles de Giverny) اشاره کرد که با ارزش تخمینی ۱۵ تا ۲۰ میلیون پوند به مزایده گذاشته می‌شود. تابلوی اول در سال ۲۰۰۴ و تابلوی دوم در سال ۲۰۱۲ به مجموعه فروشنده آمریکایی اضافه شدند.

پنج اثر از «کلود مونه»، نقاش معروف فرانسوی، با ارزش تخمینی ۵۰ میلیون دلار در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود.

این پنج اثر که جزئی از مجموعه خصوصی یک مجموعه‌دار آمریکایی هستند، در روز ۲ مارس (۱۱ اسفند ۱۴۰۰) در حراجی هنر مدرن و معاصر ساتبیز لندن چکش خواهند خورد.  

هلنا نیومن، رئیس بخش هنر اروپایی و مدیر جهانی هنر امپرسیونیستی و مدرن ساتبیز، در یک بیانیه گفت این اواخر علاقه به آثار مونه شدت بیشتری گرفته و به طور مشخص مجموعه‌داران آسیایی به بازار این هنرمند رونق بخشیده‌اند.

از جمله ارزشمندترین آثار موجود در بین این پنج اثر، تابلوی انبوهی از گل‌های داوودی (Massif de chrysanthèmes) است که درست همان سالی که مونه کار کشیدن مجموعه نقاشی‌های نیلوفرهای آبی را شروع کرد، یعنی در سال ۱۸۹۷، روی بوم آمد. ارزش تخمینی این تابلو بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون پوند برآورد شده است. از دیگر نقاشی‌های مونه که در این حراجی چکش خواهند خورد، می‌توان به تابلوی بانوان اهل ژیورنی (Les Demoiselles de Giverny) اشاره کرد که با ارزش تخمینی ۱۵ تا ۲۰ میلیون پوند به مزایده گذاشته می‌شود. تابلوی اول در سال ۲۰۰۴ و تابلوی دوم در سال ۲۰۱۲ به مجموعه فروشنده آمریکایی اضافه شدند.  

هرکدام از این ۵ نقاشی پیش از آن که برای حراج به لندن منتقل شوند، در گالری‌های ساتبیز در نیویورک، هنگ کنگ و تایپه به نمایش گذاشته خواهند شد.

کلود مونه از بنیان‌گذاران جنبش هنری امپرسیونیسم یا دریافتگری در فرانسه و یکی از نقاشان بزرگ تاریخ است. این نقاش صاحب سبک فرانسوی دوران جوانی و حتی بخشی از میانسالی خود را در فقر گذراند اما سرانجام توانست با فروش آثارش به ثروت و رفاه دست یابد. از مهمترین آثار مونه می‌توان به ۲۵۰ تابلوی مجموعه نیلوفرهای آبی (Nymphéas) اشاره کرد که در آنها کامل‌ترین بیان امپرسیونیستی را آفرید. 

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: انتظار می‌رود بنیاد علوی همانند سروآباد به مناطق شرق استان که با مشکلات زیادی مواجه‌ هستند، توجه و ورود جدی داشته باشد. حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در دیدار با مدیران بانک سینا غرب کشور...
رییس اداره ورزش و جوانان تفت گفت: تنها استخر شهرستان از زمان تأسیس تاکنون هیچ گونه تعمیرات اساسی بر روی آن صورت نگرفته و نیازمند توجه مسوولان و تخصیص اعتبار کافی برای بازگشایی است. فرهاد فرزان مقدم افزود: این استخر...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها