شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, اقتصادی, صنعت و معدن, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   مزایده خرید هفت تپه برای مجموعه هلدینگ آریاک
۹ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۱۴

رئیس هیات مدیره هلدینگ آریاک:

مزایده خرید هفت تپه برای مجموعه هلدینگ آریاک

امیر اسدبیگی گفت:حدود ۲۷ واحد تولیدی در زیر مجموعه هلدینگ آریاک فعالیت دارند که بدون حتی یک ریال وام بانکی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 امیر اسدبیگی گفت:سهام هفت تپه را ۴۴۴ میلیارد تومان خریداری کردیم که ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی مجزا داشت. اینکه گفته می‌شود هفت تپه را ده میلیارد تومان خریده‌اند، درست نیست ده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فقط رقم شرکت در مزایده بود.

طبق اسناد واگذاری قرار شده ۴۴۴ میلیارد تومان به صورت اقساط ۵ساله پرداخت شود که تا حالا اقساط به روز بوده و به جزء یک قسط مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به ما گفته شده بود هفت تپه ۸۰۰ میلیارتومان بدهی دارد اما در زمان تحویل متوجه شدیم جدا از ۸۰۰ میلیارد تومان، ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی دیگر داخل صورت حسابهای مالی آورده نشده است. یعنی هفت تپه بجای ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی؛ ۱۳۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که از این موضوع به سازمان خصوصی‌سازی شکایت کردم و پرونده آن در هیات داوری در حال بررسی است.

در عین حال درباره نیروی کار این شرکت نیز به ما گفته شده بود حدود ۲۵۰۰ کارگر دارد که این رقم نیز صحیح نبود بلکه ۲۲۰۰ کارگر مازاد در هفت تپه وجود داشت که بدن ضابطه استخدام شده بودند. این مسائل تمام برنامه‌های اقتصادی ما در هفت تپه را برهم زد. همزمان ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش بدهی نیز هزینه اضافه‌ای بود که به مجموعه بخش خصوصی تحمیل شد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , اقتصادی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب